Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 813 komentarzy

Conventum esse delendum

Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "państwa prawa". Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN Polskiej Partii Niepodległościowej

Zmarł Król Albert II Wettin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

6 października 2012 r. zmarł w Monachium Jego Królewska Mość Albert II, prawowity dziedzic Korony Królestwa Polskiego.

 Z najgłębszym smutkiem zawiadamiam iż w dniu 6 października 2012 r. zmarł w monachijskim szpitalu JKM Albert II, prawowity dziedzic Korony Królestwa Polskiego.

12 października Jego Królewska Mość zostanie pochowany na katolickim Cmentarzu Polskim w Dreźnie.
Wcześniej, trumna Jego Królewskiej Mości ma być złożona w kościele dworskim, pod wezwaniem Świętej Trójcy.
Requiescat in pace.
Rodzinie Jego Królewskiej Mości, w imieniu Konfederacji Spiskiej oraz własnym, przekazuję najszczersze i najgłębsze kondolencje.

KOMENTARZE

 • ?
  Z czego pan wynosi wniosek o tym, że Albert II był prawowitym dziedzicem do korony Królestwa Polskiego. To w Polsce nie ma już żadnych Piastów, ta linia rodowa wygasła bezpowrotnie, a co z innymi królami elekcyjnymi, wszystkie te rody wygasły bezpowrotnie? Poza tym, czy nie wystarczy, aby zostać wybranym na polskiego króla mieć w linii męskiej i żeńskiej szlachetnie urodzonych?

  p.s.

  Kiedy wiadomym jest, że jeden z synów królowej Anglii przyjął katolicyzm, jako swoją wiarę i jest określany przez wielu władcą sprawującym władzę nad Polską?

  Czy pana zdaniem jest to, jednak tylko plotka?
 • @Paweł Tonderski 13:50:18
  Szanowny Panie,
  to nie jest miejsce, ani czas na żarty.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • co za kicha
  ..."prawowity dziedzic Korony Królestwa Polskiego"...
  - Ludzieeeee......., nauczcie się historii Polski. Ile razy trzeba powtarzać
  przy pomocy blogerów aby zrozumieć ze u nas nie było dziedziczenia Korony? Były czasy ze do wyboru na Króla pretendowało do 200 kandydatów. (nawet egzotyczni z Azji).
 • dziecic Korony Królestwa Polskiego ?
  czy aby się pan nie zapędził ?

  Korona w Polsce nie był dziedziczna , więc nie mogło być dziedziczna .
 • Ku nauce Tym, którzy mniemaja iz wiedzą wszystko, lecz...:
  Istota oraz zakres Władzy wykonawczej ustalony jest w rozdziale VII. Król, Władza wykonawcza Konstytucji 3 Maja, znoszącej szkodliwą dla funkcjonowania, porządku prawnego i potęgi Rzeczypospolitej, elekcyjność tronu; przywracając Monarchię dziedziczną, mocą następującego, Prawa wyłonionego:
  "Dynastja przyszłych królów polskich zacznie się na osobie Fryderyka Augusta, dzisiejszego elektora Saskiego, którego sukcesorem de lumbis z płci męskiej tron Polski przeznaczamy.
  Najstarszy syn króla panującego po ojcu na tron następować ma.
  Gdyby zaś dzisiejszy elektor Saski nie miał potomstwa płci męskiej, tedy mąż przez elektora, za zgodą stanów zgromadzonych córce jego dobrany, zaczynać ma linią następstwa płci męskiej do tronu Polskiego. Dla czego Marię Augustę Nepomucenę, córkę elektora, za infantkę Polską deklarujemy, zachowując przy narodzie Prawo , żadnej preskrypcji podpadać nie mogące, wybrania do tronu drugiego domu po wygaśnięciu pierwszego".
  Jednocześnie, Sejm Czteroletni określił wyraźnie charakter i zakres praw Władzy królewskiej na konstytucyjny:
  "Zawarowawszy przeto wolnemu narodowi Polskiemu władzę praw sobie stanowienia i moc baczności nad wszelką wykonawczą władzą, oraz wybierania urzędników do magistratur, władzę najwyższego wykonywania praw królowi w radzie jego oddajemy, która to rada Strażą Praw zwać się będzie.
  Władza wykonawcza do pilnowania praw i onych pełnienia ściśle jest obowiązaną. Tam czynną z siebie będzie, gdzie prawa dozwalają, gdzie prawa potrzebują dozoru, egzekucji, a nawet silnej pomocy. Posłuszeństwo należy jej się zawsze od wszystkich magistratur, moc przynaglenia nieposłuszne i zaniedbujące swe obowiązki magistratury w jej ręku zostawiamy.
  Władza wykonawcza nie będzie mogła praw stanowić ani tłumaczyć, podatków i poborów pod jakimkolwiek imie-niem nakładać, długów publicznych zaciągać, rozkładu dochodów skarbowych przez sejm zrobionego odmieniać, wojny wydawać, pokoju ani traktatu i żadnego aktu dyplomatycznego definitive zawierać.
  Wolno jej tylko będzie tymczasowe z zagranicznemi prowadzić negocjacje oraz tymczasowe i potoczne dla bezpieczeństwa i spokojności kraju wynikające potrzeby załatwiać, o których najbliższemu zgromadzeniu sejmowemu donieść winna".
  W rozdziale VII. Konstytucji 3 Maja podkreślono także, wyraźnie anty-absolutystyczny charakter Władzy królewskiej, następującym sformułowaniem, nie do zaakceptowania przez inne nurty konserwatyzmu, uznające odmienne źródła pochodzenia Władzy:
  Każdy król, wstępując na tron, wykona przysięgę Bogu i Narodowi na zachowanie konstytucji niniejszej…
  "… Nie samowładcą, ale ojcem i głową narodu być powinien i tym go Prawo i konstytucja niniejsza być uznaje i deklaruje."

  Quod erat demonstrandum.
  http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/kpol/1791-r7.html

  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • Zmarł Król Albert II Wettin
  +R.I.P.+
 • Ludzie weźcie się wreszcie za czytanie źródeł, a nie powtarzajcie utartych bzdur.
  Wettinowie nie mają ŻADNYCH PRAW DO POLSKIEGO TRONU.
  Stanowiła o tym KONSTYTUCJA 3 MAJA.
  Cytuję: rozdział VII. Król, władza wykonawcza.
  „Tron polski elekcyjnym przez familyje mieć zawsze chcemy i stanowimy. (…) Stanowimy przeto, iż po życiu, jakiego nam dobroć Boska pozwoli, elektor dzisiejszy saski w Polszcze królować będzie. Dynastyja przyszłych królów polskich zacznie się na osobie Fryderyka Augusta [III], dzisiejszego elektora saskiego, którego sukcesorom de lumbis [rodzonym] z płci męskiej tron polski przeznaczamy. Najstarszy syn króla panującego po ojcu na tron następować ma. Gdyby zaś dzisiejszy elektor saski nie miał potomstwa płci męskiej, tedy mąż przez elektora za zgodą stanów zgromadzonych córce jego dobrany zaczynać ma linią następstwa płci męskiej do tronu polskiego. Dla czego Maryję Augustę Nepomucenę, córkę elektora, za infantkę polską deklarujemy zachowując przy narodzie prawo, żadnej preskrypcyi [przedawnieniu] podpadać nie mogące, wybrania do tronu drugiego domu po wygaśnięciu pierwszego”.
  Cyt. za: Konstytucja 3 maja, prac. Jerzy Kowecki, Warszawa 1983, s. 91-92.

  Elektor saski Fryderyk August III Wettin z Amalią Wittelsbach nie miał potomka płci męskiej tylko jedną córkę, wspomnianą w konstytucji Marię Augustę Nepomucenę (ur. 21 czerwca 1782 w Dreźnie, zm. 14 marca 1863 w Dreźnie). Gdyby Fryderyk August III został królem polskim to na nim wygasali Wettinowie, bo nie miał syna. Koniec kropka. Wg zapisów konstytucji, małżonek Marii Augusty Nepomuceny Wettinówny miał rozpocząć nową dynastię na polskim tronie. Maria Augusta nigdy nie wyszła za mąż i nie miała potomstwa.
  Prawa Wettinów do polskiego tronu nie istnieją i nie wiedzieć czemu są podnoszone. Żadne prawo o tym nie mówiło i nie mówi. Monarchistom już solidnie odbiło w czerep i naciągają co mogą byleby dalej bredzić o rzekomej sukcesji Wettinów w Polsce.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:07:24
  Pan zdaje sobie z tego sprawę, że konstytucja 3 maja została ustanowiona w sposób bezprawny przy użyciu siły, naruszający polskie obyczaje i polską tradycję, gdzie posłów nie zgadzających się z ustaleniami tej konstytucji zatrzymano na wjazdach do Warszawy, tak długo, żeby nie mogli tej konstytucji unieważnić podczas głosowania?


  To pan raczy żartować, tak jak prawie każdy tzw. monarchista bez prawa do nobilitacji, bez prawa do noszenia herbu i wywodzenia swojego pochodzenia, monarchiści którzy bardzo często należą jednocześnie do masonerii.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:07:24
  Aaaaa... to mówi pan o tym sejmie i prawach niedoszłych gdzie mój przodek także uczestniczył. Tylko ze on inaczej krzyczał co się później okazało ze miał racje. Sejm ten porównać można do "Magdalenki".
  Tam właśnie prawdziwe podwaliny do rozbiorów powstały a większość
  praw wbrew woli została narzucona. Niedługo trzeba było czekać aby
  ten kilkuletni urywek historii Polski poszedł do diabla (a raczej do Moskali).
  Jeszcze raz się zapytam, o jakiej tradycji pan mówisz i przepisach
  waść pan piszesz? Żyjących lat kilkanaście?
 • Niech żyje!
  Niech żyje Jeremi I Król Polski! Dlaczego to mój syn, z rodu szlacheckiego pochodzący, nie może być królem? Zwołajmy wolną elekcję, ale tylko herbowi niech głosują.
 • @Paweł Tonderski 13:50:18
  Paweł, my obaj wiemy że jedynym prawowitym dziedzicem polskiej korony jest batiuszka Putin! Urrraaaa!
 • @conte30 14:26:01
  Według polskiej tradycji może być dany pod glosowanie. Na jednej
  liście przodek także i z mojej rodziny kandydował. No cóż szans nie miał. Szczególnie ponieważ zagraniczne rody "dla dobra" Królestwa i Unii
  były jako pierwsze promowane :-( . (Wziął se poszedł i przegrał :-)))) ).
 • @sceptyczny 14:18:32
  a nie można by zamienić Wettinów na Tusków? Czy na ten temat mówi coś Konstytucja 3 Maja?
 • @Paweł Tonderski 14:18:49
  Da Tonderskij, wy mołodiec znajetie szto lachy choczieli obmanut Riepinu! Wot swołocz! Eto takije drugije Kaczynskie!
 • @Paweł Tonderski 14:18:49
  Szanowny Pan raczy sie mylić co do przebiegu głosowań w dniu 5 maja 1971, gdzie zebrała się konstytucyjna wiekszość i uchwaliła "lege artis" Ustawę Rządową, która powinna zwać się Konstytucja 5 Maja,
  a co do szlachectwa mojej Osoby, to radzę sprawdzić w Genealogii Polskiej, pod hasłem Szeliga oraz Szmidt - może to być pouczajaca lektura.
  Rozumiem, iż może Pan przejawiać antagoznizmy klasowe, stąd moja niechęć do egalitaryzmu i demokracji.
  Co do Masonerii, to należą tam najwybitniejsi i najinteligentniejsi, więc schlebił mi Pan setnie.
  Zakładam jedocześnie, a zgodnie z powyższym, iż Pan nie jest Masonem...
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @antysowiet 14:30:05
  Ile tam macie jeszcze tych kodów w zanadrzu?
 • @Stara Baba 14:23:32
  Szanowna Pani,
  Konserwatyzm zaleca Leciwym Niewiastom robótki ręczne i darcie pierza, a nie gardłowanie pod nekrologiem.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @antysowiet 14:38:54
  Nie wiem, może ogłośmy na króla polskiego najpierw jakiegoś rabina. :)

  I nie przekręcaj Grzymski albo jakaś inna zakało mojego nazwiska.
 • @sceptyczny 14:18:32
  Szanowny Panie,
  jak każda Osoba ludzka, posiada Pan prawo do własnego zdania.
  Tylko po co te sformułowania: "solidnie odbiło w czerep", które zniechęcają do podjęcia rzeczowej dyskusji.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Paweł Tonderski 14:44:52
  Staję w obronie Godności Nazwiska, którego się nie przekręca!
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:46:19
  Monarchistom w Polsce faktyczne odbija w ten czerep i jest to stwierdzenie złośliwe, a nie obraźliwe. Ilekroć zemrze jakiś członek rodziny Wettinów to od razu lament: "umarł dziedzic polskiego tronu". Po co upowszechniać tego rodzaju nonsensy? Czy nie lepiej jest wskazać jakie były unormowania prawne w tym zakresie? Wettinowie nie mają żadnych praw. Wygasły one wraz ze śmiercią infantki Marii Augusty, która de facto na polskim tronie nigdy nie zasiadła.
  Żadna europejska rodzina królewska czy książęca nie ma praw do polskiego tronu, bo takowe nie istnieją. Wszystkie tytuły prawne już dawno wygasły.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:42:37
  Ja wiem, że do masonerii należą ci najbardziej nobilitowani i najlepsi z najlepszych, najwybitniejsi i najinteligentniejsi, akurat tego nie musi mi pan tłumaczyć, którzy bardzo często posiadają sfałszowane akta urodzenia swoich nieistniejących szlachetnych przodków.

  Tacy sami masoni, jak ci, którzy wykreowali konstytucję 3 maja, po to aby Polskę wymazać z map Europy na wieki. Dzisiaj tacy sami najinteligentniejsi odwołują się do tego, żeby Polską Koronę oddać w posiadanie, jakiemuś Habsburgowi albo innemu Sasowi albo Wettinowi, aby tylko to nie był Polak i Słowianin.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:49:07
  A dziękuję, z uszanowaniem.
 • @Marek Stefan Szmidt 14:49:07
  ja nie przekrecam nazwiska Tonderskiego, tylko piszę w jego pierwotnym brzemienu..A że po 1945 w Polsce jest cała masa takich którzy te pierwotne nazwiska spolszczyli, to juz nie moja wina..
 • @Paweł Tonderski 14:57:49
  Szanowny Pan się zapędza, co szkodzi jakości dyskusji.
  Poza tym w czasach Konstytucji 3 (5) Maja nie było w Rzeczypospolitej Masonów, tylko Wolnomularze.
  Tak więc, trochę Pan plącze...
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Paweł Tonderski 14:54:19
  No każe to Tonderskij!! Putin to nie sławianin? No on niemnożka takij mongolskij ale on sławianin kak Lenin!
 • @sceptyczny 14:56:31
  "Monarchistom w Polsce faktyczne odbija w ten czerep i jest to stwierdzenie złośliwe",
  jak sam Pan widzi trudno jest rzeczowo polemizować ze zdeklarowanymi złośliwcami... a więc...
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • Pretendentów do korony Polski jest wiecej..
  jak tak dalej pójdzie to bez kolejnego rozbicia dzielnicowego się nieobedzie..No bo proszę popatrzeć: Lech Wałęsa zwany tez Bolkiem jest potomkiem cesarza rzymskiego Walenzy! Czyz jemu się nie nalezy korona Polski? Toć to cesraski potomek! Teraz miłościwie nam panujacy prezydęt..Toć to on hrabia Bul-Komorowski herbu onuca!! Spokrewniony z ostatnim królem Stanisławem Augustem Poniatowskim! A jego żona? Przeciez w jej żyłach płynie królewska krew samego króla Dawida! Co prawda z UBeckim rodowodem ale zwasze królewska!
  A teraz nasz najlepszy na świecie premier Tusk..
  Czyż jemu sie nie należy korona Polski? A kto dziś zaświadczy że w jego żyłach nie płynie krew samego Ulrika Von Jungingena? Ja myślę, że koronacja Tuska byłaby najkorzystniejsza dla Polski..No bo już dwór ma..błaznów nie musi szukać bo tych wele siebie ma na pęczki!! Niesiołowski, Palikot, że tak z brzegu napomknę..Nadwornego ciecia tez juz ma..niejakiego Grasia. A dwórek to juz całe tabuny! Kopaczowa, Środa że o POzostałych nie wspomnę..
 • @Marek Stefan Szmidt 14:44:26
  Głupi pan jesteś. Po pierwsze że na nickname się nabrałeś a po drugie
  że z całym swoim o ścianę rozkleić poważaniem mnie nie szanujesz.
  Więc powiem tobie panie szlachcic że herb do troski o ojczyznę swoją zobowiązuje. Słysząc jednak jakoby do masonerii należysz (kaduka)
  i na siłę chcesz obcą rodzinę nam na wieczny tron posadzić pozostaje
  mi nic innego jak prosić abyś herbem Szeliga sobie gęby nie wycierał. Kto wie, może według faktów na noszenie tak zacnego znaku nie zasługujesz.
  To ja, herbowy z herbem od Pobóg się wywodzącym, jako z prawdziwej wylegitymowanej pod koniec XIX wieku rodziny szlachcic ci to mówię.
 • @Paweł Tonderski 15:29:23
  A to u was juz żadnego chazarobolszewika niet? Co? Czerską i Wiertniczą zbombardowali?
 • @Stara Baba 15:29:05
  cholera...ale nam się tych herbowych narobiło! Tylu to chyba nawet przed wybuchem powstania styczniowego nie było co obecnie! Czy was tam czasami nie klonują?
 • @antysowiet 15:38:57
  Nie ma co się śmiać. Zabraknie nas, zginie tradycja. Wbrew temu co się mówi jest nas coraz mniej. Mniej niż 1%, reszta to dziejowi na przestrzeni
  ostatnich 300 lat "przebierańcy".
 • @Stara Baba 15:44:23
  I ja się z Tobą babo zgadzam! Tylko..jak tu odróżnić orginał od przebierańca?
 • @Stara Baba 15:29:05
  prawdziwy szlachcic, w korespondencji, nawet z Osobą Jemu niemiłą, pisałby "Ci" z dużej litery;
  także wiechcie z butów same wylazły, a zwłaszcza, że ta "legitymacja, pod koniec XIX wieku" to od zaborcy, najprędzej ruskiego;
  pewnie po Powstaniu Styczniowym przejęty został mająteczek, za zasługi dla Cara, w wyłapywaniu Powstańców.

  Jak chcecie, Obywatelu, ukrywający swoją prawdziwą tożsamość, na mnie pyskować, to podpowiadam, żem Prusak herbu von Szmidt, co to Szeligę dostali przodkowie, osiedli za Lublinem, za walkę z Turkiem, co było wieki przed "końcem XIX wieku", Panie s.nob (sine nobilitate)

  z nieustajacym poważaniem dla stanów upadłych acz uzurpujących
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 15:02:09
  Z czym Pan chce polemizować? Z faktami?
  Żadne zaklęcia nie zmienią faktu, że Wettinowie i żadna inna rodzina monarsza nie ma praw do polskiego tronu.
  Można żyć złudzeniami o świetlanej przyszłości Polski, gdyby tylko była monarchią. Głupi król niczym się nie różni od głupiego premiera czy prezydenta. Klasycznym przykładem głupiego króla jest Zygmunt II August. Do rządów był przygotowany jak mało który polski monarcha, matka zadbała o jego wykształcenie, chciała uczynić zeń monarchę na wzór włoskich Sforzów. Nie udało się jej z różnych względów. Zygmunt II zmarnował swoje panowanie, nie wykorzystał koniunktur politycznych jakie wówczas stały przez Rzeczpospolitą. Nie potrafił zadbać o tak fundamentalną sprawę, jak sukcesja tronu, gdy już było pewne, że że żadnego potomka się nie doczeka. Miał dobrych polityków przy sobie ale ich rzadko słuchał. Polacy mieli go dość nie tylko ze względu na jego demoralizację. Z królami jest ten problem, że usunąć ich z tronu można tylko drogą przewrotu. Prezydentów i premierów można odsunąć głosowaniem.
 • @sceptyczny 16:15:15
  Szanowny Panie,
  nie odmawiam Panu racji, natomiast wychodzę z założenia, iż K3(5)M była ostatnim dokumentem zasadniczym, zgdodnym z legalizmem etycznym.
  Stąd postanowienia o Monarchii konstytucyjnej może zmienić dopiero Sejm Walny, Konstytucyjny, wyłoniony.
  rozszerzenie tego tematu, znajdzie Pan na
  http://ekotrendy.com/nowaonline/061.pdf
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 16:04:16
  Panie pruski szlachcicu, a we wrześniu 1939 to po której stronie rodzina i krewni walczyli?
  Przepraszam za to pytanie , ale to nie złosliwość..Po prostu losy Polaków są tak pokrecone że takie pytanie nie jest bezzasadne..Na przykład mój ojciec urodził się w Niemczech w 1915..Nie jaikiś tam herbowy, ale syn polskiego robola na saksach..Wrócił do Polski w 1920 wraz ze swoim ojcem a moim dziadkiem bo temu sie wolna Polska bardzo spodobała..W 1939 ojciec znalazł się na wojnie jako kapral przez co bedąc uwieziony przez sowietów w Starobielsku, nie wyladował w lesie katyńskim z dziurką w tyle głowy, tylko został przekazanay do niewoli niemieckiej w ramach porozumienia Sowiecko-Niemieckiego..Z tej niewoli uciekł ale jako kapral kampanii wrzesniowej został odnaleziony przez chłopaków w bryczesach i wyladował znowu w odzdizałach Ponurego w Górach Świetokrzyskich..Dziadka zaś co to za Polską zatęsknił zastrzelili Niemcy w czasie pacyfikacji wsi w 1943. Zaś ojciec pare miesiecy później zadenuncjonowany przez pewną komunsitkę wylądował wraz ze swoimi dwoma młodszymi braćmi w Gross Rossen. Jednemu bratu uadło sie uciec z tarnsportu( pomógł mu jakiś dobry Niemiec, wtedy miał 16 lat, zyje do dziś). Drugi brat ojca 18 latek został w Gross Rosen na wieki a ojcu udało sie przetrwac do końca wojny..Ale niestety tylko dwa lata pożył na "wolności", ponieważ w 1947 upomnieli się o niego jako "służalczyka Mikołajczyka" chłopaki od Humera i wyladował w Kielcach na Zamkowej z karą śmierci potem zamineinoną na dożywocie a potem przyszedł rok 1956 i już mógł sie cieszyć wolnością od szpitala do szpitala, od sanatorium do sanatorium ledwo dożywajac 60tki!
  A teraz proszę sobie wyobrazić, iz mój dziadek nie wraca ze swoja rodziną w 1920 do Polski, tylko żyje sobie tam, pod panowaniem Pana Hitlera..jak by wtedy potoczyły się losy mojego ojca? Może mi Pan coś na ten temat?
  Pozdrawiam, ja nieherbowy polski cham..
 • @antysowiet 14:59:28
  mam nadzieję, iż szanowny Pan zauważył, iż moje Nazwisko też jest spolszczone?
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 16:32:56
  Moje jest orginalne..polsko brzmiace, pochodzace od ptaszków, ponoć o tatarskiej genealogii..Ale nie odpowiedział mi Pan na moje pytanie?
 • @antysowiet 16:44:42
  Szanowny Panie,
  to czemu się Pan tej Godności wstydzisz, ukrywając się pod pseudonimem, pod którym na dodatek lżysz Pan i wyszydzasz Nazwisko Tonderski?

  Tatarzy Rzeczypospolitej to szlachta, bez żadnych wątpliwości.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @antysowiet 16:31:58
  Stefan Detko, porucznik Wojska Polskiego zginął pod Świeciem 3.09.1939, a Piotr Szmidt zmarł w Mauthausen-Gusen, w roku 1941, gdzie trafił za nie podpisanie Volkslisty i sabotaż na Kolei Państwowej, której był urzędnikiem.
  Mam nadzieje iż ciekawość Pańska została zaspokojona i nie będę dalej wyliczał członków Rodziny, którzy zginęli tragicznie w latach 1939-1945.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • Albo demkracja bezpośrednia, albo dyktatura, albo monarchia.
  Od tego syfu co mamy wolę nawet Sasa, byleby był mądry.
 • @Marek Stefan Szmidt 17:00:20
  Szanowny Pan mnie nie zrozumiał..Ja nie napisałem iż jestem pochodzenia tatarskiego, choc kto wie? ale że noszę nazwisko ptaszka a te według genezy są pochodzenia tatarskiego. Czyli różne Orły, Sokoły,Słowiki, Kowaliki, Wrony, Sikory itd.
  Zas co sie tyczy mojego pseudonimu, to mi chyba po ojcu zostało..Ojciec chciał niechciał prawie cała wojnę żył pod pseudonimami..Po wojnie ze swoim nazwiskiem też się nie wychylał..tak na wszelki wypadek. To i ja równiez na wszelki wypadek wole pozostać pod pseudonimem tu na NE..A Tonderski? Tondrski to sam nie wie czy to jego pradziwe nazwisko czy tez pseudonim..Czy taki Michnik to wie jakie jego pierwotne nazwisko jak po drodze zmieniali je w każdym pokoleniu i to po kilka razy? Ci ze wschodu co przyszli do Polski w 1945 to sami dziś nie wiedzą kim są!
  A dalczego lżę Tonderskiego? Bo go tu czytam juz dobrych parę miesiecy i wiem co to za gagatek..
  Mimo wszystko szanuje Pana kurtuazję i szlachecką kindersztubę, tylko że... chyba nie najlepsze miejsce Pan szanowny sobie wybrał..
 • @antysowiet 17:19:34
  To nie wiesz, jakie masz pochodzenie i wstydzisz się swojego nazwiska?
 • @antysowiet 17:19:34
  Czego się boisz ty odważny i honorowy człowieku?
 • @Marek Stefan Szmidt 17:05:43
  OK, cześć Ich Pamięci!!
  I tym się różnimy ja i Pan od Tonderskiego!! Choć pan herbowy a ja od chamów, to mimo wszystko coś na wspólnego łączy..Tym "coś" jak mniemam jest Polska!
  pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 17:27:29
  Boję sie Tonderskich i POzostały POstbolszewików POchodzenia WSIowego, POstUBeckiego i temu POdobne..Gen. Petylicki gdyby sie troche bał, gdyby sobie zafundował jakiś pseudonim to być może by żył do dziś dnia! A tak to musiał POpełnić samobójstwo! A prezydent L.Kaczyński? gdyby był bardziej ostrozny i nie wybrał się Tonderski w twoje rodzinne strony to najprawdopodobniej by żył do dziś dnia i 95 towarzyszacych Mu ludzi też..A wiec Tonderski teraz wiesz dlaczego wolę być ostrozny?
 • @antysowiet 17:42:27
  Komuchy i ubeki oraz żydki same siebie mordują, aby rządzić ogłupionymi polskimi gojami. Petelicki to ubek, a potem agent CIA i Mossadu, który z ZSRR przerzucał żydków do Izraela. A ty wielki honorowy, patrioto dałeś się na to złapać, który wszędzie widzi zdrajców samemu nie dostrzegając, że sam popiera zdrajców i morderców Polaków, masonów i żydów, których jest od pyty w tym twoim patriotycznym PiS-e.
 • Autor...
  "za króla Sassa hulaj i rozpinaj pasa"... Czy to aby nie od nich zaczął się upadek Polski? Jeżeli rzeczywiście monarchistom chodzi o Polskę, to chyba nie powinni nawiązywac dio tak haniebnych tradycji. Czyżbyśmy mieli do czynienia z jakąś frakcją niemieckiego RASiu?
 • @antysowiet 17:42:27
  antysowiet, nie wymądrzaj się, bo chyba gołym okiem widac że największym zagrożeniem dla Polski i świata jest NWO. Jak na razie to po krzyku medialnym (NWOwskim) po wyborze Putina na prezydenta, widac że NWO Putina nie lubi. Więc nie wiadmo czy aby Putin (Rosja ale i Iran) nie będzie naszym sprzymierzeńcem w obronie przed NWO. Zas co do niemieckiego króla na Polskim tronie, to nie wiem jak ty, ale ja nie mam zaufania do niemców.
 • @Skad my to znamy 17:13:38
  Wolna Elekcja jest pomysłem idącym w dobrym kierunku, powinien więc Pan podsuwać ten pomysł przyszłym Posłom na Sejm Wielki, Konstytucyjny
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Jan Paweł 18:35:36
  "za króla Sassa hulaj i rozpinaj pasa"... porzekadło to wzieło sie od tego, iż w Rzeczypospolitej, za czasów saskich panował powszechny dobrobyt i wysoka kultura materialna.
  Oczywiście komuchy przekuły to na swoją modłę, czego ślady zauważam w Pańskim sakraźmie.
  Zupełnie zresztą niepotrzebnym, tak jak i emocje, które z Pana uchodzą.
  Z pańskiej wypowiedzi wynika zaufanie i wiara w centralną władzę państwową, która mnie sie kojarzy raczej z totalniactwem, nie ważne czy czerwonym, czy białym.
  Powtarzam link do http://ekotrendy.com/nowaonline/061.pdf
  skąd wynika moje oparcie się na Konstytucji 3(5) Maja, jako dokumencie legalistycznym, a nie "konstytucji" z roku 1997, będącej kolejną mutacją tej z roku 1952. http://ekotrendy.com/nowaonline/001.pdf
  A że praprapradziady obrali sobie Wettina, to Ich sprawa i Odpowiedzialność, a nie moja, więc Pan na mnie nie pokrzykuj, a zwłaszcza pod nekrologiem.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 19:10:14
  Daj pan spokój z wolną elekcją "demokratyczną". Co, NWO już wystawiło jakiegos kandydata? którego my "demokratycznie" wybierzemy? Król jest pomazańcem Bożym, wypełnia Wolę Bożą, jest jest jakby przeniesieniem władzy Boskiej na naród, bo władza pochodzi od Boga. Jeżeli król ma byc wybierany tak jak prezydent i ma jeszcze byc tym "prezydentem" dożywotnio, to co na tym zyskamy? Teraz jeszcze w razie pomyłki, można ją naprawic w nastepnych wyborach a potem to bedziemy się męczyc z jakimś "demoktratą"? dożywotni? Przeciez nasi potomni pluliby na nasze groby!
 • @Marek Stefan Szmidt 19:20:03
  Taki to był dobrotyt że skończył sie jak sie skonczył i skutki tego mamy do dzisiaj. Po prostu... ówczesna "monarchia" odeszła od Boga i tyle... i skończyło się
 • @Jan Paweł 19:21:29
  Szanowny Panie,
  ale ja nic nie wspominałem, aby elekcja była "demokratyczna" (pfuj!)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 19:10:14
  "Jak świat swiatem nie będzie niemiec Polakowi bratem". Po prostu podstawowa różnica światopoglądowa. Katolicka Polska obdarzana Łaskami Bożymi, wybrana w Objawieniu we Włoszech przez Matkę Boską na swoje Królestwo, była ością w gardle naszych sąsiadów (i nie tylko). Stąd te wszystkie masońsko-statnistyczne podchody i niszczenie Polski. Więc nie skazujmy siebie Polaków na przeżywanie jeszcze raz tego samego... chociaż praktycznie, tamto przeleństwo sie jeszcze nie skończyło
 • @Jan Paweł 19:21:29
  Szanowny Panie,
  wiara w Masonów, NWO i inne światowe spiski (za wyjątkiem Konfederacji Spiskiej:-) spotyka się z moim sprzeciwem z tego powodu, iż odbiera Obywatelom wiarę we Własne Siły.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 19:31:01
  nie chcę sie powtarzac, bo juz wczęsniej ktoś porównał Wolną Elekcję, do Okrągłego Stołu... nic dodac nic ując. Dzisiaj, kiedy juz namy kulisy Wolnej Elekcji, to chyba tylko potomkowie tych spiskowców chcą nazwiązc do tego spisku
 • @Marek Stefan Szmidt 19:32:55
  to moge panu tylko pogratulowac, dobrego samopoczucia. Pan mi wybaczy. ale osoba pretendująca do takiej zmiany ustrojowej powinna miec rozwinietą świadomośc polityczną.
 • @Jan Paweł 19:43:08
  Szanowny Panie,
  czy za "rozwinietą świadomość polityczną" ma Pan wiarę w NWO i spisek Masonów?
  Dla mnie to - wybaczy Pan niedelikatność - zwykły zabobon, wierzący w czary.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Skad my to znamy 19:34:05
  Szanowny Panie,
  proszę o doprecyzowanie kto to jest, konkretnie Ten, lub Ci "Czekamy"?
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 19:53:03
  Chemtrails, zatruta żywnośc, szczepionki, codex aimentarius, Haarp, Bilderberg itd, itd, itd... to też czary? Nie wyobrażam sobie obecnie kontynuacji "okrągłostołowego" rodu królewskiego. Chyba że "Polskośc to nienormalnosc". Proszę pana, terytoria chrześcijańskich Słowian za dysnastii Popielinów (jeśzcze przed Mieszkiem) sięgały aż pod Hannover, Berlin w tamtym czasie nazywał się Barlin, więc jeżelimielibysmy szukac swoich Korzeni to raczej w tym Kierunku. Są to Korzenie Chrześcijańskie a nie pogańskie.
 • @Jan Paweł 21:01:48
  Szanowny Panie,
  Słowianie Połabscy nie byli Chrześcijanami, więc te "korzenie" coś nie bardzo...
  Do tego dodam, że Biskupin to też nie gród Prasłowian, a badania archeologiczne prowadzone na "Ziemiach Odzyskanych" w latach 60/70-tych XX wieku, na specjalnie zamówienie "moczarowców", wykazały ślady obecności plemion zaliczanych do germańskich, więc wyniki badań ukryto.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 22:11:28
  Prosze pana, jak wiemy to dopiero za Mieszka I w 966 roku Polska oficjalnie aktem Chrztu przyjeła Chrześciajństwo, ale nie wzieło sie ono tak nagle z powietrza, ot tak sobie. Natomiast, kto to może wiedziec jak to było naprawdę z Biskupinem, skoro to zamówienia polityczne decydują o wynikach badań. Są natomiast prawda słowa Bismarcka, że "jeżeli chcemy przetrwac, jedynym wyjściem jest eksterminacja Polaków"... NIe wierzę w niemiekiego króla Polski. Polska zresztą ma już Króla, jest nią Matka Boska Królowa Polski. Nie potrzeba nam innego króla, leszego nie znajdziemy. Zachęcam do przyjęcia tej Opcji.
 • @Marek Stefan Szmidt 22:11:28
  Szanowny Panie, jest pan osobą oczytaną w Historii Polski, więc nie musze przypominac ile to beznadziejnych bitew Polacy wygrali pod duchowym przywództwem Matki Boskiej Królowej Polski. Chyba obecnie, jako Naród nie mamy innego wyjścia...
 • @Marek Stefan Szmidt 16:04:16
  Panie Szmidt, jeżeli chce pan abym z dużej litery pisał wiec z masonerii się pan wypisz i o obcych królach pomysły do lamusa odłóż. Jeżeli chodzi o XIX wieczne potwierdzenie dziwne jest iż pan jako herbowy nie wie (chyba ze nie w carskim zaborze żyli) że aby szlacheckie w najmniejszym wymiarze przywileje za Cara odbierać trzeba było na żądanie świadectwem szlacheckim się wykazać (a jaki to dokument niech sobie znajdzie i poczyta).
  Tak na uboczu, nie dziwota ze od pierwszego kontaktu polubić się
  nie chcemy. Widocznie w powietrzu jest namaszczone że wroga od razu pozna. Jeszcze przed Krzyżakiem do naszych wiosek na podchody Prusak się zakradał wyżynając wszystko co ludzkie. My wam w odwet dłużni także nie byliśmy za co herb nasz był wsławiony. Dopiero gdy Krzyżak wam do tyłka zajrzał wtedy na Koronę Polska spoglądać zaczęli
  i pomocy u Księcia a później u Króla szukać. Taka to wasza szlachetność. A my, no cóż, do dzisiaj mimo że za granicą mieszkam malutki pozostały po majątku skrawek dawnej ziemi trzymam, który za zasługi na pruskich polach Krzyżaków bicia sam Książę Mazowiecki nam z wdzięczności ofiarował.
  Widzę że Powstanie Styczniowe poruszasz. Każdy wtajemniczony wie
  że chwalić się czym nie ma. Wiedz tylko iż wielu moich zginęło. Za to że dopuścić do tego nie chcieli i za to że w nim walczyli. Data ta jest tragedią dla mojej całej rodziny. Co przedtem Napoleon do końca nie zrujnował to nieprzygotowane powstanie za ręką Moskala dokończyło.
  Już nigdy rodzina się nie podniosła. Jednemu z przodków zdarzyło się
  z Kościuszko do Ameryki wyemigrować (ten sam rok i miesiąc) a reszta
  w Ruskim zaborze gniła.
  Jak widzisz dla ciebie dużej litery szukać nie u mnie. A szkoda bo niektóre
  twoje posty o rozumie świadczą i są warte przeczytania.
 • @Jan Paweł 19:21:29
  A to teraz KGB nazwywa się NWO? A od czego ten skrót?Narodnyj Wojenno-Otiecziestwiennyj?
 • @Jan Paweł 23:09:55
  "Matka Boska Królowa Polski" - trzeba było tak od razu, a nie ogródkami.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Stara Baba 23:32:25
  Pan znowu się myli w swojej ocenie sytuacji:
  "Dopiero gdy Krzyżak wam do tyłka zajrzał wtedy na Koronę Polska spoglądać zaczęli" - to nie tak, von Schmidt byli Rycerzami Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego, a do Korony Polskiej udali się po sekularyzacji Zakonu, pozostając przy Katolicyzmie.
  A poza tym " przywileje za Cara odbierać" to nie moja bajka...
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 08:24:18
  To prawda. Jak widzę pomyliłem się. Wy tyle macie wspólnego z etnicznymi
  Prusami jak ja z Eskimosami. Wy prawdopodobnie Germanami jesteście gdyż prawdziwi Prusowie byli Bałtami z domieszka krwi słowiańskiej.
 • @Marek Stefan Szmidt
  Panie Marku, czy był to Pański król, że nazywa go Pan królem? Bo mój król to nie był, a jestem Polakiem.
 • @Skad my to znamy 15:33:07
  Starałem się być delikatny, ale skoro Pan tak nalega:
  Otóż, cóż mam odpowiedzieć Osobie, która na te uroczystości nie była zaproszona...?
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Młody 16:28:08
  Szanowny Panie,
  Konfederacja Spiska uznaje Dom Wettinów za prawowitych nastepców na mocy Konstytucji 3 Maja oraz postanowień Konstytucji Ksiestwa Warszawskiego.
  Dziedziczność w Rodzinie Wettinów reguluje zaś Prawo Salickie, które Saksonia przyjęła w XIX wieku.
  To, że nie uznaje Pan władzy królewskiej nie wynika z faktu, iż jest Pan Polakiem, tylko z tego, iż Pan tak wyraża Swoją Wolną Wolę, nie będąc przywiązanym do Tradycji i Woli Przodków.
  Posiada Pan do tego pełne Prawo, które przyjmuję do wiadomości i respektuję. Oczekuję wzamian respektowania Mojej Wolnej Woli i moich Wyborów polityczno-ustrojowych.
  Cieszę się, że Pan jest Młody, więc jest jeszcze nadzieja... :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 08:18:00
  Cieszę sie że myślimy tak samo. Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 17:43:13
  :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Skad my to znamy 15:33:07
  Szanowny Panie,
  teraz rozumiem, dlaczego nie był Pan zaproszony na pewne Uroczystości oraz zrozumiałem Kto to są Ci "bedziemy wiedzieli z kim mamy do czynienia" - to Jakobini, mordercy Króla św. Ludwika XVI (bo przecież nie jst to Polska Idea Zachodnia autorstwa Jana Ludwika Popławskiego, rozwinięta przez Romana Dmowskiego)

  Już sam początek: "Wszystko co dzis dostrzegamy jako zle" - to czysty zamordyzm w stylu Illuminatów Bawarskich, czyli pastisz "Państwa" Platona.

  Stąd to: "czekamy" - wszedzie mymymymymymy - co pewnie onacza: Pan i Pański Pies pisany z dużej litery, bo przynajmniej się nie wymadrza:-)

  Co za bezczelność: " Na terenie Polski bedzie prowadzona nauka wylaczne zgodnie z polska racja stanu" - to znaczy Pan i Pański Pies będziecie Ustalać co jest racją stanu? A może zapytacie wspólnika, czyli trumnę Lenina? A co to jest dla Pana (Psa nie pytam, bo widać mądrzejszy i milczy) Polska?
  Na jakiekolwiek formy jakobinizmu, nie wyrażam zgody.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.

  PS. poniżej przypominam Pańskie "patriotyczne dzieło" i zasyłam pozdrowienia dla Psa. Trumny Lenina proszę ode mnie Nie pozdrawiać.

  "WIELKIE ZMIANY W KONSTYTUCJI KONIECZNE
  1. Wszystko co dzis dostrzegamy jako zle badz zle interpretowane, powinno zostac zmienione i zapisane w Ustawie Zasadniczej.

  2. Trzeba dodac to co zabezpieczy przed patologia zlych rzadzacych, wlaczajac Marszalka Sejmu, Prezydenta, Premiera, Sedziow, itp. Ma okreslic ich odpowiedzialnosc, procedury sledztwa i karne.

  3. Wprowadzic do Konstytucji gwarancje, ze zadne media nie moga byc w Polsce obca wlasnoscia.

  4. Jakakolwiek organizacja majaca na celu zwalczanie polskiej kultury, jezyka, tradycyjnej religii, polskiej historii, oderwania terenu Panstwa, bedzie zdelegalizowana i rozwiazana.

  5. Na terenie Polski bedzie prowadzona nauka wylaczne zgodnie z polska racja stanu.

  6. Indoktrynacja dzieci i mlodziezy bedzie zabroniona.

  7. Poslowie na Sejm moga byc odwolywani w trakcie kadencji przez wyborcow.

  8. Zasoby mineralne sa wlasnoscia Narodu Polskiego i tak jak terytorium Panstwa Polskiego, nie moga byc przedmiotem handlu, dzierzawy. Ani Rzad, ani Sejm, ani Prezydent nie moga ich sprzedawac, wynajmowac, czy przekazywac komu innemu.

  9. Tereny i bogactwa naturalne jak wody i powietrze sa wlasnoscia Narodu Polskiego i nie moga byc przedmiotem handlu, ani przekazywane nikomu innemu. Nie moga byc miejscem skladowania i przechowywania sprowadzanych zza granicy odpadow, smieci i materialow niebezpiecznych dla zycia i zdrowia obywateli.

  10. W sprawach bezpieczenstwa narodowego zrodla energii naleza do Narodu Polskiego. Siec energetyczna Panstwa Polskiego nalezy do systemu obronnosci Panstwa"
 • @Marek Stefan Szmidt 17:32:00
  Panie Marek, a to pan znasz? Znalazłem w źródłach:
  ..."Konstytucja obowiązywała przez 14 miesięcy, w tym czasie Sejm Czteroletni uchwalił szereg ustaw szczegółowych, które były rozwinięciem jej postanowień[4]. Sejm grodzieński (1793), aktem oblatowanym w Grodnie 23 listopada 1793 roku uznał Sejm Czteroletni za niebyły i uchylił wszystkie ustanowione na nim akty prawne."...
  Dodam ze zapewne jak pan wie główne skrzypce w tamtych czasach odgrywały dwie rodziny, Czartoryskich i Poniatowskich. A czym się wsławiły
  dla niepodległości Polski może sobie pan poczytać historyczne opracowania.
  Oczywiście nie chodzi mi o polska wioskę w Turcji Polonezköy, (pol. Adampol) która faktycznie była Czartoryskiego zasługą. :-)
 • @Stara Baba 19:36:36
  Szanowny Panie,
  dziękuję za zmianę tonu i stylu wypowiedzi, na bardziej komunikatywny i szanujący zdanie Osoby o innych poglądach.
  Nb. po stylu wypowiedzi rozpoznałem w Panu dyskutanta sprzed kilku lat i nawet pamiętam Pańską Godność :-)
  Co do meritum Pańskiej wypowiedzi:
  Nie należę do grona Osób, które uznają postaniowienia Sejmu Grodzieńskiego, z powodu presji siły, jaką wywarto na Posłów.
  Postanowienia, cytowane przez Pana, mają wszelkie cechy prawa narzuconego, a więc nieobowiązującego z punktu widzenia Cywilizacji Łacińskiej.
  Z wymienianiem Nazwisk Czartoryskich i Poniatowskich na tym Forum byłbym o tyle ostrożny, iz zaraz Ktoś "wyciągnie" przynależność do Wolnomularstwa np. Adama Jerzego i Józefa - wybitnych Patriotów i Obywateli, i w ten sposób będzie usiłował zdyskredytować te Postaci.
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @sceptyczny 14:18:32
  Szanowny Panie,
  zapomniał Pan, iż kwestię tę uregulowała jeszcze Konstytucja Księstwa Warszawskiego z 1807 roku http://edukacja.sejm.gov.pl/historia-sejmu/polskie-konstytucje/konstytucja-ksiestwa-warszawskiego.html
  a wewnetrznie, w Rodzinie Wettin, Prawo Salickie (Lex Salica), przyjęte przez Saksonię w wieku XIX. http://historiana6.ovh.org/prawo_salickie.pdf

  Także, pozwolę sobie na cytat z Pańskiej wypowiedzi: "Ludzie weźcie się wreszcie za czytanie źródeł, a nie powtarzajcie utartych bzdur" :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 22:32:56
  Wettinowie nie mają żadnych praw do polskiego tronu i żadne naciąganie ich tytułów prawnych nic tu nie zmieni. Fryderyk August III (I) był ks. warszawskim, a nie królem polskim. Jako, że nie miał syna, to było naturalne i zgodne z ówczesnym porządkiem prawnym w Saksonii, że tron dziedziczył następny w kolejności brat (ten też nie miał następcy; syn zmarł w dzieciństwie i tron otrzymał kolejny męski przedstawiciel dynastii). Kobiety nie mogły dziedziczyć tronu. W niemieckich monarchiach było to naturalne (tzw. prawo salickie). Nie ma żadnych danych choćby sugerujących, że którykolwiek z następców Fryderyka Augusta I, rościł sobie jakiekolwiek pretensje do tronu nieistniejącego państwa. Po roku 1918 również takowych roszczeń nie było.
  Powtórzę: żadna rodzina monarsza w Europie nie ma żadnych tytułów prawnych do polskiego tronu.
 • @sceptyczny 13:30:30
  Szanowny Panie,
  cały Pański wywód, któremu nie odmawiam całkowicie racji, nie zmienia faktu, iż Konfederacja Spiska uznaje Wettinów za prawowitych dziedziców Korony Polskiej. To jest nasze Prawo do Wolnego wyboru rozwiązań ustrojowych :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.
 • @Marek Stefan Szmidt 13:41:23
  Owszem, pańskie prawo. W razie hipotetycznej restytucji monarchii wolałbym na polskim tronie jakąś młodszą linię Olgierdowiczów (Czartorysycy, Sanguszkowie), a nie Niemców.
 • @sceptyczny 14:18:31
  Szanowny Panie,
  Konserwatyzm etyczny dąży do tego, aby mógł Pan zgłosić kandydata Swojego wolnego wyboru, na Sejmie Konstytucyjnym :-)
  z należytym poważaniem
  Marek Stefan Szmidt vel StefanDetko
  Ceterum censeo Conventum esse delendum.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31