Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 813 komentarzy

Conventum esse delendum

Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "państwa prawa". Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN Polskiej Partii Niepodległościowej

Unia Polsko-Izraelska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Warszawa wreszcie stolicą bankowości światowej, szczelna tarcza antyrakietowa USA, baterie uzbrojonych rakiet Patriot w każdej wsi za friko, migiem rozwiązane afery: ambergoldowa, węglowa, paliwowa, hazardowa, stoczniowa, etc…

Ostanie sukcesy polskich Pilotów, biorących udział w ćwiczeniach na izraelskiej pustyni Negew, przed wspólnym atakiem na Iran, napełniły mnie wiarą w powodzenie przedsięwzięcia politycznego na skalę XXII wieku, jakim stanie się Unia Polski z Izraelem.

Precedensem i podstawą prawną dla takiego zjednoczenia, jest świetnie funkcjonująca w przeszłości Unia z Litwą, obejmującą także dzisiejszą Białoruś. Pamiętajmy też, że Polacy w swojej historii wtedy tylko odnosili poważne sukcesy gospodarcze i polityczne, gdy jednoczyli się państwowo z krajami ościennymi.
W związku z tym, że Litwini, a zwłaszcza Białorusini mocno stracili na ochocie, po akcji zjednoczeniowej w postaci wysłaniu Im z Warszawy PIT-ów, naturalnym kandydatem do Unii z Polską staje się Izrael, a zwłaszcza już w sytuacji, gdy gołym okiem widać, że dyrektywy wydane w Tel Awiwie wypełniane są o wiele szybciej, ochotniej i sprawniej od tych, wydawanych w Warszawie, a w sprawach poważnych rząd przywiślański lata ciupasem do Izraela, gdzie na pewno Nikt nie może Nic podsłuchać i demoralizować durniów, pardon: elektorat jakimiś przeciekami.
Gdzie okiem nie sięgnąć same korzyści: Warszawa wreszcie stolicą bankowości światowej, Giełda nowojorska przeniesiona na Podwale, szczelna tarcza antyrakietowa USA, baterie uzbrojonych rakiet Patriot w każdej wsi za friko (wraz z całum zapleczem, a zwłaszcza tym rozrywkowym), migiem - bo oficjalnie już przez Mosad - rozwiązane afery: ambergoldowa,  węglowa, paliwowa, hazardowa, stoczniowa, etc., etc., aferzyści i złodzieje na pustyni Negew, wyborcza wreszcie oficjalnie gazetą rządową, koniec z ukrywaniem "korzeni" przez wiodących polityków… Czyli sam cymes i karp na słodko w każdym Domu oficjalnie i "bez obciachu".
Na dodatek, koniec z „dziurą budżetową” forever: wszyscy Izraelczycy wracają natychmiast do Polski, gdzie choć zimniej, ale dużo bezpieczniej, a kasa państwowa pęcznieje od szekli i dolarów, za dzierżawione Palestyńczykom dzisiejsze terytorium Izraela, "dziura budżetowa" zasypana, a oferty miliardowych inwestycji - wiarygodną obietnicą...
Poważne przychody zapewniłyby także miliardy euro dotacji od helmutowa oraz zyski z Przedsiębiorstwa Holocaust SA, nie mówiąc już o tym, że szlag trafiłby w końcu antysemitów… :-)
Ceterum censeo Conventum esse delendum.

KOMENTARZE

 • właśnie
  ...a was polaków nie będzie ...pozdr
 • @trybeus 21:06:31
  Szanowny Panie,
  jak to nie będzie? a w Sobotę?
  także świetlana przyszłość (przynajmniej raz w tygodniu) zapewniona :-)
  z pozdrowieniami
  MStS
 • Post Scriptum
  Widzę, iż muszę uzupełnić tekst:
  szlag trafiłby w końcu antysemitów… dających 1* z "przyczajki" :-)

  Więcej odwagi, podnieście przyłbice o!Błędni Rycerze :-)

  Na moim, pokrzyżackim łbie - rozmiar kapelusza 62 - nie mam nawet misiurki, nie mówiąc już o noszeniu "ochronnej" mycki :-))))))))))

  z ukłonami
  MStS
 • :-(
  Gdyby ktoś nie wiedział to pod Grunwaldem po stronie sprawy Krzyżaków walczyła także mała grupa polskiego rycerstwa!
  Człowieku..... Polaku....., aż mi cie żal! :-(
 • @Stara Baba 21:46:17
  Wypraszam sobie, moi Przodkowie walczyli po stronie Zakonu, który opuścili po sekularyzacji
  :-)
  MStS

  PS. Czy używanie Nicka, zamiast Godności nie jest przypadkiem manierą "szlachty postyczniowej", która uzyskała nadania od Cara za denuncjację Powstańców? Mój Pra-....Pradziadek Stefan i jego Brat Jerzy Detko (to po kądzieli) tak właśnie stracili wolność i majątki.
  Kiedyś pisał Pan pod Nazwiskiem. Skąd ta zmiana? "Człowieku... Polaku... aż mi cie żal :-(" ?
 • @Stara Baba 21:46:17
  Stara babo,jeżeli rzeczywiście tak było jak piszesz (w co nie chce mi się wierzyc) to, jak widac ta mała grupka polaków- zdrajców dostała za swoje. Stara babo, Polscy mają swój Hymn: BOGURODZICA!!! I CHYBA NAJWYŻSZY JUZ CZAS BY WRÓCILI DO NIEGO. i jak pewnie wiesz, pod Giewontem śpią Ci Rycerze, którzy chyba już powoli się budzą!
 • @Jan Paweł 22:05:00
  I aby jak najszybciej się zbudzili bo ze wszystkich stron matkę
  Polskę mordują! Nie będzie tej ziemi nie będzie Polaków czyli nas.
 • @Jan Paweł 22:05:00
  Szanowny Panie,
  historycznie - po stronie Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie ( in Hierusalem) walczyli Bracia Dobrzyńscy, którzy nie dołączyli w 1238 do Krzyżaków, a dziś podlegają, nominalnie, Wielkiemu Mistrzowi Deutscher Orden, z siedzibą w Wiedniu.
  z poważaniem
  MStS
  ciekawy link w tym temacie http://www.imperialteutonicorder.com/id64.html
 • @ AUTOR - DRUGA PALESTYNA? :)
  Zdaje sie, ze cos podobnego do tego, co ty zartem przedstawiasz postuluje - ale POWAZNIE, tak! - niejaki Klopotowski na wpolityce. Zostal tam druzgocaco zjecghany zarowno przez jednego z publicystow jak i czytelnikow, ale nadal, jak koziol, upiera sie przy swoim, tylko ze teraz uniemozliwil komentowanie pod swoim nowym kawalkiem.

  Podobne do niego "mysli" wyrazili tez, o ile pamietam, polonofobiczni psychole z Krityki Politycznej.
 • @Pan Marky 22:18:11
  Szanowny Panie,
  nawet komuchy poststalinowskie mają prawo do wyrażania opinii. Mnie to nie przeszkadza.
  "Któś" ich chyba utrzymuje, więc są wdzięczni - to ładnie i pokazuje jak z taką hołotą postępować:-)
  z poważaniem
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 21:59:46
  Już dawno zauważyłem że myli mnie pan z kimś innym lecz nie chciałem z błędu wyprowadzać. Nigdy w mediach oprócz NE się nie udzielałem.
  Jeżeli o mój nick chodzi, nie każdy ma humor ze swoich przypadłości się zgrywać. Żadna zagadka, już starszy jestem i czasami jak to dzieci mówią zrzędzę jak "stara baba", a co gorsza przez ta emigracje i wiek podeszły
  w moim pisaniu gramatyczne bzdury czasami wychodzą.
  To by było na tyle z naszej przemiłej dyskusji! :-)
 • @Marek Stefan Szmidt 22:15:35
  Dziekuję, bardzo cenne sa Pana informacje i obecnośc na NE. Pozdrawiam
 • @Stara Baba 22:28:49
  Szanowny Panie,
  właśnie pamiętam, iż pisał Pan z anglojęzycznej zagranicy.
  do miłego :-)
  MStS
 • @Jan Paweł 22:28:58
  Szanowny Panie,
  dziękuje za uznanie
  z pozdrowieniami i ukłonami
  MStS
  PS. muszę już kończyć "na dziś", więc proszę nie brać milczenia, które teraz nastąpi za wyraz braku szacunku - to tylko tyrania Małżonki :-)
 • @Marek Stefan Szmidt
  Piątka za poczucie humoru, ale Kłopotowskiego zwyzywałem od zdrajców na portalu WPOLITYCE.
 • @autor
  Szanowny Panie Marku
  Proszę mi wybaczyć, że nie na temat, ale naszła mnie genialna myśl i jak to z genialną myślą bywa, może ulecieć, lub ja wytrzeźwieje. Otóż, powołuje się Pan w Idei Konserwatywnej, na K3M. Dla współczesnych, normalnych zjadaczy chleba, należy Ona do dziedziny - prehistoria....Należy przypominać, że starsza Konstytucja działa po dziś dzień (z paroma "psujkami") i nie ma w tym nic dziwnego. Sraczka prawodawcza współczesnego "państwa prawa", wypaczyła większości, perspektywę obserwacyjną i każdy "nowy naprawiacz państwa", chce zacząć od NOWEGO aktu prawnego....
  Z wyrazami szacunku
 • @Marek Stefan Szmidt 21:13:03
  ".....jak to nie będzie? a w Sobotę?"


  :)))))))!!!!!!

  5*!
 • @Marek Stefan Szmidt 22:22:01
  Milo mi sie dowiedziec, ze szanuje pan wolnosc wypowiedzi innych, nawet, z przeproszeniem, skonczonych lajdakow. (Przy okazji, czy musimy wzajemnie "panowac"? - Marky jestem).

  Rowniez przekazuje wyrazy powazania.
 • To nie antysemityzm, to brak zaufania.
  A ten antysemityzm często bywał reakcją obronną na antypolonizm. Trudno mówić o unii jak nie ma się zaufania do drugiej strony. A nie chce podzielić losu Palestyńczyków. Cóż, może też pojednanie obu narodów uznających się za wybrane powinno przestać być tak jednostronne? Polakom już się znudziło ciągłe przepraszanie, nastawianie policzka i pomrukiwanie moja wina, moja wina, moja wina. Tym bardziej że druga strona nie garnie się do przepraszania za swoje przewiny.
 • @Gromał 04:57:02
  I to mi się podoba...Panowie , jak jest ciekawy temat , to zaraz zaczyna się wzajemne opluwanie. Wstyd.
 • Rozbawił mnie Pan przed pracą :)))
  Rozmawiałem kiedyś z żydami jedni są normalni mają dość religijnych oszołomówi chcą się bawić normalnie żyć, jeden był nawiedzony potrafił tylko zaprogramowane poglądy slogany powtarzać brak możliwości rozmowy.
 • @Marek Kajdas 22:54:29
  Szanowny Panie Marku,
  rozumiem Pańską reakcję, ale po co wyzywać Osobę inteligentną inaczej :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @seedam 23:27:51
  Szanowny Panie,
  konkluzja Pańska jest całkowicie prawidłowa, więc "ulecieć" nie może, tylko w pustych, posowieckich łbach nigdy nie zakwitnie :-)
  Dlatego właśnie Konserwatyzm etyczny "wyrzuca na śmietnik" cały ten Ichni "dorobek" legisRracyjny, tak oto definiując Przyszłą Władzę Ustawodawczą i Wykonawczą: http://ekotrendy.com/nowaonline/072.pdf
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @KOSSOBOR 23:55:05
  Szanowny Panie,
  zapomniałem jeszcze dopisać, iż pracujemy Tylko w Sobotę!
  to chyba lepsze od wszystkiego, co może obiecać Socjalizm :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Pan Marky 02:26:27
  Szanowny Panie,
  może mi Pan pisać po Imieniu, bardzo Mi Miło, pozostanę jednak - za pozwoleniem - w granicach konwenansu, który nakazuje najwyższy szacunek dla Osoby, z którą komunikuję.
  To naprawdę Poprawia Obyczaje.
  Konserwatyzm jest, zresztą przywykły do Panowania, a nie np. do rządzenia :-)
  z pozdrowieniami
  MStS
 • @Gromał 04:57:02
  Szanowny Panie,
  antypolonizm często bywał reakcją obronną na antysemityzm, a na pewno już wypływał ze Strachu i plemiennego izolacjonizmu, przed którym przestrzegam nowo-eNDecjkich o!Błędnych Rycerzy - tak więc "sprawa" jest bardziej skomplikowana.
  Dzięki uprzejmości Komentatora Skanderberga podaję cytat z Romana Dmowskiego: ""Polska beż Żydów, byłaby jak zupa bez pieprzu – bez smaku. " http://marekstefanszmidt.nowyekran.pl/post/78120,refleksje-listopadowe-polacy#comment_653990
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Browar 06:38:06
  Szanowny Panie,
  znałem prawdziwych ND-ków - zupełnie to samo, z tym że dziś, Ci Młodzi to ta "druga frakcja" :-)
  A Ja chcę powrotu do Normalności!
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Jan Paweł 22:05:00
  To nie byli zdrajcy Korony Polskiej tylko poddani Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. :) Tak to jest w monarchiach i królestwach, ziemia przechodzi z rąk do rąk, razem z miastami, wsiami i ludźmi w nich mieszkającymi, którzy w ten sposób zmieniali swojego pana i władcę, za którego przychodziło im walczyć i ginąć. :)

  A poza tym, ten tekst to jakiś żart, ja go przynajmniej tak potraktowałem. :)) Jeżeli okazałoby się, jednak że pan monarchista i liberał Marek nie żartuje, to wiele by wyjaśniało, skąd ta monarchia i jakie ma korzenie i przez kogo została nobilitowana. Szlachta izraelska w Polsce to bardzo liczna grupa, liczna i mająca duże wpływy. :))))

  p.s.

  Panie Marku pisząc, tych prawdziwych Endeków, ma pan na myśli ludzi związanych z endokomuną?
 • @Marek Stefan Szmidt 21:43:47
  Nie jestem antysemitą - Żydów i żydów miłuję, jak Pan Bóg przykazał, nawet jeśli są z własnego wyboru moimi nieprzyjaciółmi. (Jestem natomiast antysyjonistą).

  Wiedziałem, że to żart, ale on do mnie nie dociera, nie bawi mnie, więc impulsywnie dałem 1. Gdyby to nie było tak bliskie prawdy, mógłbym się uśmiechnąć, ale jestem rozgoryczony. Bo w tym "żarcie" zbyt wiele jest smutnej prawdy, żeby mnie to bawiło. I zbyt wiele mrocznych szatańskich tajemnic mają syjoniści, żeby ich traktować jak nieco tylko cwańszych braci z nieco większym zamiłowaniem i talentem do mamony.

  Wydaje mi się, że nawet jeśli posługujemy się drwiną i ironią, które oswajają z pewnymi faktami, to warto przemycić między słowami prawdę, która wzbogaci postrzeganie. W tym wypadku myślę, że należałoby posunąć drwinę do takiego punktu, w którym wynikałoby jasno, dlaczego przedsiębiorcy w Polsce sobie nie radzą, albo napisać to post scriptum. Bo to wcale nie jest wynik naszego lenistwa, głupoty itp. "Żydzi" (http://space.nowyekran.pl/post/42145,plemie-zmijowe-nie-jestescie-zydami-lecz-dziecmi-diabla) już tu są od dawna, "judeopolonia" (właściwie to "judeobolszewia") już tu jest i MIMO to nie ma "Ameryki" dla ciężko pracujących uczciwych Polaków.

  Nie uważam, żeby nie można było się z tego śmiać, jednak, jak napisałem - poniosło mnie. Taką miałem chwilę słabości.
 • @Paweł Tonderski 09:09:55
  Szanowny Panie Pawle,
  widzę, że nie do końca jest Pan przekonany, czy Konserwatyści i Monarchiści posiadają poczucie humoru :-)

  Co do spraw poważnych:
  Ponieważ żyję i "cośtamrobię" od zamierzchłych czasów komuny (proszę sobie popatrzyć np. na: http://zbzukowski.bloog.pl/foto,8470979,gal,559028,index.html?ticaid=6f6fa#next ) miałem to szczęście, iż poznałem - jeszcze wtedy żyjących - przedwojennych działaczy SN, a nawet czytywałem "na żywo" teksty śp. Jędrzeja Giertycha (prenumerowałem "Myśl Polską").

  Tak więc, poznałem działaczy Emigracji, w tym autentycznego SN, ale - będąc jeszcze w Polsce - przed wy/ucieczką, od takowych, współpracujących z władzami PRL, uciekałem "instynktownie" jak najdalej.

  Doskonale zdaję sobie sprawę, że komuna - sterowana mistrzowską ręką sowiecką - wykorzystała niektóre Osoby z kręgów przedwojennej ND do swoich celów, mamiąc "państwem narodowym" i to w "granicach piastowskich" - oczywiście nie wyjaśniając Im, że takie państwo to pomysł Stalina. Będzie o tym jutro, szerzej na nE - zapraszam :-)

  Pozdrawiam serdecznie
  Prosząc o więcej wiary w zamysł polityczny Starych Niepodległościowców, którzy nie od dnia dzisiejszego Łączą, a nie Dzielą :-) http://darpoint.pl/pages/PPN/PPN.htm
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 07:37:56
  "...zapomniałem jeszcze dopisać, iż pracujemy Tylko w Sobotę!"

  Wylałam kawę ze śmiechu :))) Dokładam więc wirtualna jeszcze jedną 5!
 • @kontra 09:14:53
  Szanowny Panie,
  bez poczucia humoru nie można "uprawiać" Polityki (przez duże P), gdyż tym Jej elementem można "pokrywać" np. niewygodne tendencje u ewentualnych koalicjantów, lub skrytykować tak, aby wyglądało To na żart.

  Syjoniści posiadają prawo do życia na Syjonie i bycia Syjonistami, a jeżeli Ktoś przejawia niechęć polityczną do Nich, to niech prowadzi politykę Swojego Kraju tak, aby Syjoniści mieli się gdzie syjonić...

  Natomiast sprzeczną z Etyką Katolickiej Nauki Społecznej jest Nienawiść, a najgorszą z Nienawiści jest, ta rasowa.

  Polacy nie muszą iść drogą wyznaczoną przez Judaizm ortodoksyjny, to znaczy: uważać Się za Naród Wybrany i nie mogą z B*ga, który objawił się w Chrystusie i Nauczaniu św. Pawła, jako Uniwersalny (Dzieje Apostolskie - "nieście wszędzie Dobrą Nowinę o Jezusie") czynić Swojego B*ga plemiennego.

  Dzieje Izraela, pozbawionego nie na lat 123+komuna+IIIRP, tylko na dwa tysiąclecia, własnej państwowości, powinny być ku Temu przestrogą.

  Przedsiębiorcy sobie w Polsce nie radzą. Którzy? Pomagdalenkowi, pogrubokreskowi - świetnie. Niezwiązani z układem - oczywiście, nie - gdyż dla "wszystkich" nie starczy.

  Za to komuna, wzorem ćwiczonym od 1917 roku, a przejętym przez Bieruta i Moczara, na Jaruzelskim kończąc, kieruje uwagę na pozostałych w Polsce potomków Izraela. To mądra taktyka, i jak widać, skuteczna :-(

  Kto należy do układu magdalenkowego i grubokreskowego, pod względem etnicznym, nie jest ważne. Ważne jest, że należy do okupantów.

  z poważaniem
  MStS
 • @KOSSOBOR 09:43:02
  Szanowna Pani,
  za "bardzo dobrą ocenę" dziękuje, choć nawet 0 nie jest w stanie mnie zdenerwować, ani - co gorsza - powstrzymać...
  szkoda Kawy na moje wygłupy :-)
  pozdrawiam także z uśmiechem
  MStS
 • @trybeus 21:06:31
  no qrde. weź...
 • @Marek Stefan Szmidt 22:22:01
  Jak wielką szmatą i sqrsynem trzeba być, żeby cokolwiek mówić wiedząc, że jest się "komuchem poststalinowskim" ...
 • Unia wyznawców semickiego bożka?
  Do tej unii już dawno RP przynależy. Niektórzy datują ten okres od 966 r.n.e. Jeden z przedstawicieli "narodu wybranego" ujął to w ten sposób: "Nasze przypowieści i legendy są świętymi naukami, które przekazujecie waszym dzieciom przez pieśni i lekcje religii. Wasze psałterze i modlitewniki są wypełnione naszymi poematami. Historia naszego narodu stała się nieodłączną częścią programów edukacyjnych szkół, w których kształcicie waszych księży. Nasi królowie, politycy, prorocy i wojownicy są waszymi bohaterami. Nasz stary, mały kraj jest waszą Ziemią Świętą. Nasza narodowa literatura jest waszą Biblią Świętą. Myśli i nauki naszych ludzi zakorzeniły się w wasze tradycje i obyczaje tak głęboko, że nikt z was nie może uchodzić dzisiaj za człowieka wykształconego , jeśli nie jest obeznany z naszym narodowym dziedzictwem. Żydowscy rzemieślnicy i rybacy są waszymi nauczycielami i świętymi. Na ich cześć wznieśliście liczne kościoły i stworzyliście niezliczoną ilość obrazów i figur. Żydowski, buntowniczy prorok jest centralną postacią waszej religii. Oczyściliśmy wasz świat z bałwanów, zburzyliśmy wasze narodowe dziedzictwo, aby dać wam w zamian naszego boga i nasze tradycje. Nie znajdziecie w historii świata przykładu podboju i zwycięstwa, które choć w części byłoby porównywalne z tym, jakie my, Żydzi, odnieśliśmy nad wami".
 • @WIŚNIA 11:24:29
  Szanowna Pani,
  to zależy od stanu Świadomości.
  Jest to dziedzina z zakresu psychiatrii :-)
  pozdrawiam
  MStS
 • @Human 11:36:19
  Szanowny Panie,
  dziękuje za świetny cytat :-)
  Zawiera on stwierdzenia, którym trudno jest odmówić sensu. Z tego własnie - między innymi - powodu dosłownie śmieszą Mnie niektóre pokrzykiwania o!Błednych_Rycerzy.
  Rozumiem bunt Dzieciuchów, przeciwko Autorytetom ich Rodziców, ale... czas dorosnąć.

  Z określeniem "semickim bożkiem" to radzę zachować realizm historyczny, gdyż - w przypadku Izraela - dotyczy jedynie kultu Złotego Cielca, potępionego w Starym Testamencie, a który nie jest chyba domeną, jedynie Semitów... No chyba, że... To Oni wszyscy...? I nawet nie pamiętają ucisku harszki przed cięciem odłamkiem flaszki po browarze?

  Ciekawi Mnie Pańska interpretacja przytoczonego cytatu.
  Realizm, czy Fantazje :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @kontra 09:19:21
  Zgadza się w całej rozciągłości.

  Pozdrawiam.
 • @Marek Stefan Szmidt 09:52:34
  1.Cytuję:

  "Dzieje Izraela, pozbawionego nie na 123+komuna+IIIRP, tylko na dwa tysiąclecia, własnej państwowości, powinna być ku Temu przestrogą."

  Czy Pan w to wierzy, co tu zacytowałem, czy też wynika z Pańskiej wiedzy?

  2. Cytuję:

  "Przedsiębiorcy sobie w Polsce nie radzą. Którzy? Pomagdalenkowi, pogrubokreskowi- świetnie. Nie związani z układem - oczywiście, nie - gdyż dla 'wszystkich' nie starczy."

  Nazywanie złodziei pomagdalenkowych i pogrubokreskowych przedsiębiorcami jest obrazą dla tych co ciężką pracą, walką z wrogim państwem i wyrzeczeniami starają się zapewnić sobie i swoim bliskim godne warunki życia. Poza tym, dlatego prawdziwą polską przedsiębiorczość się niszczy, aby uniemożliwić odrodzenie się warstwy średniej, która jest naturalnym wrogiem dla tych, którzy państwem podstępnie zawładnęli i go niszczą aby zapewnić sobie nad nim panowanie.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:30:51
  szanowny Panie,
  ad 1) w analizie wykorzystuję metodę indukcji historycznej, którą zaleca Pan Profesor Feliks Koneczny
  ad 2) użyłem wyraźnie stwierdzenie, iż "Kto należy do układu magdalenkowego i grubokreskowego... nie jest ważne. Ważne jest, że należy do okupantów" co wyraża Mój stosunek do owych przedsiębiorców.
  Pozdrawiam również serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 12:22:14
  Bardziej oficjalnie?:
  Szanowny Autorze
  Faktycznie w mitologii żydowskiej zwanej dla niepoznaki "Biblią" można znaleźć fragment o złotym cielcu. Jego kult był tam potępiony, jak cała reszta alternatyw dla "jedynego" i "zazdrosnego". Z historią nie ma to jednak nic wspólnego, podobnie jak pięta Achillesa zanurzona w Styksie z bitwą o Troję.
  Realizm kulturowy jak najbardziej.
  Pozdrawiam
 • @Marek Stefan Szmidt 13:37:17
  Ad1)
  "Indukcja historyczna" to w tym konkretnym przypadku za mało, aby przebić się przez wielopoziomowe kłamstwa propagandy.
  Proszę zastosować choćby metodę "indukcji historycznej" w przypadku "Historii Partii Bolszewickiej" i zobaczymy do jakich wniosków Pan dojdzie?
  Czy będzie to prawda, czy też g***o prawda?

  Pozdrawiam Jeszcze Raz.
 • @AdNovum 14:28:15
  Ps.
  Jeśli przywołał Pan Profesora Feliksa Konecznego, to warto zapoznać się z tym tekstem:

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/koneczny/slabsza.html

  Pozdrawiam.
 • Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista
  Zanim zacznę kopać co dziś jak odbyło się w sprawie Smoleńskiej
  Chcem Pana przekonać aby zrezygnował Pan z Monarchii z czysto
  Humanitarnych przyczyn przez duże H.Nowy król władca jeżeli byłby
  normalny długo by nie wytrzymał .Dla jednych byłby za mało Katolicki dla drugich bolszewik ubek KGB i zdrajca dla jeszcze innych homofobem
  faszystą prędzej czy później abdykował ale bardziej trafił do Tworek
  na odział zamknięty.W imię historii apeluję niech Pan zrezygnuję z monarchii.Nie chce chyba Pan by potomkowie przeczytali w podręcznikach do historii że w 2015 r Polska stała się monarchią konstytucyjną w 2017 król trafił do zakładu psychiatrycznego na leczenie pod wpływem otoczenia.
 • @Human 13:49:39
  Szanowny Panie,
  realizm kulturowy - owszem, ale czemu pisze Pan, że "zwanej dla niepoznaki Biblią "?
  Podpowiem, że słowo "biblia" pochodzi nie z języka hebrajskiego, lecz greckiego, a więc w stosunku do Starego Testamentu jest nazwą młodszą od Jego początków o co najmniej 1200 lat. ("Pieśń Debory" datowana jest na XII wiek bc.)
  Na dodatek słowo "biblia" nie jest związane z zawartością, lecz z formą zewnętrzną manuskryptów.
  "Z historią nie ma to jednak nic wspólnego" - nie widziałem, aby Pan był przy tym wszystkim, więc polecam więcej Umiaru w argumentacji :-)
  Pozdrawiam pra-słowiańsko (po kądzieli)
  MStS
 • @WIŚNIA 11:21:56
  http://www.youtube.com/watch?v=CaGF56H97aI&feature=player_embedded
 • @trybeus 16:48:55
  ...jest to wyjaśnienie mojego pierwszego wpisu pod tym postem ...za zamieszanie przepraszam...trybeus
 • @AdNovum 15:00:27
  Szanowny Panie,
  jest mi niezmiernie miło, iż wydawane przeze Mnie w Wiedniu czasopismo "Myśl Niepodległa", w którym - we wczesnych latach osiemdziesiątych - publikowałem książki Profesora Konecznego i w nakładzie 2000 szt. szmuglowałem do Polski, dotarło także do Pana. :-)

  "Historia Partii Bolszewickiej" nie jest Moją lekturą, ani tematem głębszych rozważań. Wnioski z jej badania interesują - zapewne - kontynuatorów myśli Zygmunta Balickiego, który raczył być przekonań socjalistycznych.

  ONR-Podhale?
  proszę przekazać serdeczne pozdrowienia :-)
  MStS

  PS. zapomniałem dopisać, iż książki Profesora Konecznego przepisywałem własnoręcznie, jak wszystkie zresztą teksty w wydawanych przeze mnie czasopismach. Jeżeli założy Pan, iż rozumiem tekst, który czytam i zapisuję, to może Pan przyjąć, że znam to wszystko na pamięć :-)
  Była to ciężka, żmudna robota - kupiłem do składu czasopism maszynę/komp Olivetti z dyskiem 3,5 cala, lecz tylko maleńkim wyświetlaczem na 15 znaków (taka była wtedy technologia) - ale i jak widać Idee Profesora "poszły w świat" :-))))
 • @Browar 16:27:05
  Szanowny Panie,
  dlatego liczę, iż kolejny - w sukcesji - Wettin nie będzie już znał języka polskiego, a informacje o wydarzeniach w Monarchii będzie czerpał z gazetki codziennie redagowanej przez neurologów :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
  PS. nie jestem zwolennikiem Monarchii, tylko legalistą. Zapisy o Monarchii konstytucyjnej znajduję w Ustawie Rządowej z 1791 roku, która jest ostatnim, legalnym dokumentem podstawowym, jaki uznaję :-)
  http://ekotrendy.com/nowaonline/061.pdf
 • @trybeus 16:50:33
  szanowny Panie,
  aż tak obraźliwy, to nie jestem :-)
  pozdrawiam serdecznie
  i dziękuję za uzupełnienie wpisu
  MStS
 • @t-rex 16:25:23
  Zgadza się!

  Cywilizacja żydowska jest nie tylko Nam obca, ale i wroga, a jak wiemy w jednym domu z wrogiem nie da się żyć.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:09:40
  Szanowny Panie,
  przepraszam za wtrącanie się do dyskusji, ale apeluję, aby wszelkie, takie określenia, jak "Nam" definiować bliżej.
  Także, Pańskie "Nam" - to o Kogo chodzi?
  Proszę śmiało wyjaśnić, gdyż nie chcę traktować Nikogo, w kategorii "KTS" - Kolejny Tajny Spiskowiec.
  Rozumiem, że z ONR-Podhale to trafiłem ma 100% :-)
  ponawiam pozdrowienia i serdeczności
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 17:00:02
  Proszę jak się mylę mnie poprawić- Wolna Elekcja czyli wybieramy króla jeżeli trzymamy się legalizmu.
  Kampania oczywiście miłości wszystko dozwolone wracamy do tradycji
  gdzie nie zawsze pokojowo wybierano króla.Elekcja 2015
  http://www.youtube.com/watch?v=zLqGM7Hv5SE&feature=related

  Tak czytam co dziś w Sprawie Smoleńskiej się działo odrazu zaznaczam nie jestem fachowcem nie mam zdania ale prawda nawet najgorsza niech wyjdzie.Wydaje mi się że dziś mamy grę i walkę służb specjalnych to słychać czuć rzepa odwołała swoje stwierdzenia hmm...
  Nader ciekawa dziś lektóra i dzień
 • @Browar 17:42:37
  Szanowny Panie,
  wolna elekcja i liberum veto zostały zniesione Ustawą Rządową 1791 roku.
  Sprawa Smoleńska interesuje Mnie na tyle, iż jest sprawą wyłonionego Sądu ustalenie okoliczności i wydanie Opinii, lub wyroków.
  W "demokratycznym państwie prawa" jest to niemożliwe, więc milczę. Jedynym - jak dotąd i zapewne ostatnim - Moim komentarzem, odnośnie Katastrofy Smoleńskiej, przed powieszeniem winnych, było: http://marekstefanszmidt.nowyekran.pl/post/78295,dlaczego-pan-premier-nie-zabiera-glosu
  Ale - jak widać - i Mnie czasami świerzbi pazur felietonisty :-)
  pozdrawiam serdecznie.
  MStS
  PS. wyznaczenie Władzy AD 2015 nie odbędzie się w warunkach "pod chmurką", a - typuję - wręcz przeciwnie i jak zwykle "na kanapie". :-)
 • @Marek Stefan Szmidt 17:18:19
  Nam- to znaczy po prosty, i jest to oczywiste, tym którzy Polakami są.
  Sprawa chyba jest prosta?

  Natomiast jeśli chodzi o Pańską odpowiedź z 16:51:48 to chciałbym tylko dodać, że akurat twórczością Profesora Feliksa Konecznego zainteresowałem się stosunkowo niedawno, co wynikało z moich własnych dążeń do prawdy historycznej. Zaś po przebyciu dalekiej drogi w poznaniu tego czego poznać Nam nie pozwalano (i nie pozwalają nadal) stwierdziłem, że wnioski mamy podobne. Ale, tak jak wspomniałem, wiem o tym od niedawna.
  Reasumując:
  Do pewnych wniosków można dojść różnymi drogami, dokładnie tak jak to się dzieje z dotarciem do prawdy, gdyż obiektywna prawda może być tylko jedna.
  Jedyna różnica między tym czym dysponował Pan Profesor polega a tym co dziś jest dostępne wynika z pogłębieniu źródeł niedostępnych wcześniej, co nie zaprzecza generalnej linii rozumowania Profesora.
  Jest to jednocześnie dowód przenikliwości Jego spojrzenia i genialnej inteligencji.
  ONR- Podhale (i wszelkie inne ONR-y) są nietrafionym przez Pana celem- mimo, iż Pański sposób analizy jest nad wyraz spójny.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 20:00:45
  Szanowny Panie,
  Pańskie dążenie do Prawdy, jest godne Uznania :-)
  Czy będzie ona Obiektywna - raczej wątpliwe, gdyż Katolik we Mnie odpowie Panu, iż Prawda Obiektywna jest tą Objawioną.
  Natomiast wszystkie inne Prawdy mogą być tylko subiektywne, a liczba ich równa się liczbie Osób ludzkich.
  Dlatego ciekawi mnie definicja "tych, którzy są Polakami", w tym także Pańska interpretacja.
  Czy jest ona podobna do tej - tu ukłon w stronę Pana GPS, za wyszukanie cytatu - Bocheńskiego, który uważa, iż pojęcie Polskości jest dwoiste: jeden z poziomów to narodowy, drugi zaś Obywatela Rzeczypospolitej.
  Osobiście uważam, iż owe "dwa stany" świadomości powinny występować równocześnie - com jak dowodzi fizyka kwantowa, jest możliwe w świecie materialnym, a nie jest objawem schizofrenii.
  Naszym okupantom zależy, aby dzielić Obywateli ziem zrabowanych Rzeczypospolitej, pod najmniejszym nawet pretekstem. Stąd wspieranie wszelkiej kłótliwości, partyjniactwa, rozbijactwa, sekciarstwa, etc., etc.
  Walcząc z okupantem należy - moim zdaniem - zastosować taktykę odwrotną: Łączyć zrzeszenia.
  Nie jest to praca wdzięczna, ani czasami nawet miła, gdyż trzeba przy tym okazywać maksimum własnego Człowieczeństwa które czasami miało by chęć przy......), lecz konieczna i Konieczna, czyli w myśl wskazówek Profesora.
  Praca taka trwa od lat http://darpoint.pl/pages/PPN/PPN.htm
  Jakie są skutki: utajniono :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
  PS. Z ONR to była tylko zabawa intelektualna :-)
  PS2. Proszę także pamietać, że po prof. Konecznym, niezbędne będą także dalsze lektury np. Św. Tomasz.
 • @Marek Stefan Szmidt 16:39:09
  Panie Szanowny
  Próby pobłyskiwania akademicką elokwencją nie robią wrażenia na czytelnikach obeznanych z tematem. Znam etymologię słowa "Biblia" i datowanie jej najstarszych fragmentów. Przyznaję, iż nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie. Jak Pan wie, "Biblia" w wydaniu katolickim i wielu denominacji protestanckich ma w rozbudowanej nazwie swojego tytułu dodatek o brzmieniu: "czyli Pismo Święte Starego i Nowego Test.". Niepoznaka, o której wspomniałem, to brak zdefiniowania treści tej książki w tytule. Prawidłowa nazwa brzmieć powinna "Biblia, czyli zbiór mitów żydowskich".
  Mój umiar w argumentacji jest przesadny, ale pozwolę sobie na analogię/parafrazę: nie wiedziałem, aby był Pan przy kąpieli Achillesa w Styksie, więc polecam więcej umiaru w ocenie historyczności przekazów.
  Pozdrawiam
 • A nas nie będzie...
  BezPrzesady....

  BezPrzesady

  świata też nie będzie.....
 • @Human 22:06:42
  Szanowny Panie,
  wcześnie rano nie jestem w nastroju koncyliacyjnym, więc odpowiem Panu, iż nie znam Uczelni, na której wykładają, iż "Biblia, to zbiór mitów żydowskich", tak więc przebłyskami akademickimi to raczej Pan konfabuluje, a sformułowanie "obeznanych z tematem" mocno pachnie domorosłą filozofią, opartą na bzdurkach o "wyższości....:-)
  "kąpiel Achillesa w Styksie" to właśnie przykład mitów i tworów literackich Hellady; jest nie do porównania z różnorodnością form Tory, Newiim i Ketuwim, zawierających: modlitwy, przypowieści, lamentacje, poezję, wskazówki religijne, etc., a dopiero na końcu mity założycielskie Izraela.
  Przypomina, przy tym, że najprawdziwsi z .... też maja swoje mity, no o królu Popielu, co Go zjadły myszy...
  "więc polecam więcej umiaru w ocenie historyczności przekazów" oraz trochę dystansu i krytycyzmu :-)
  pozdrawiam równie serdecznie
  MStS
  PS. Zapewne Panu wiadomo, iż Mieczysław I, przed ślubem z Dobrawą miał siedem żon, co było zjawiskiem normalnym wśród Słowian. Poligamia zaś, to według Profesora Konecznego objaw antycywilizacyjnego zdziczenia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Marek Stefan Szmidt 20:35:17
  Co pierwszego zadanego przez Pana tematu, to odpowiedź jest tu:

  http://adnovum.nowyekran.pl/post/78435,definicja-tych-ktorzy-sa-polakami

  Jeśli zaś chodzi o drugą część Pańskiego komentarza, to odpowiem tam:

  To nie Polacy się dzielą i są rozbijani na atomy bezradnych jednostek, tylko wróg Nasz to robi- rządząc i dzieląc, bo Naród rozbity przestaje być Narodem, a staje się bezwolnym stadem.
  Dlatego też następuje prawne rozbijanie rodzin, więzi międzypokoleniowej, nauczanie fałszywej i zakłamanej historii oraz lansowanie przez środki masowego przekazu złych, antynarodowych wzorców.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:36:31
  Szanowny Panie,
  Pańskie Credo przyjmuję do wiadomości z ukontentowaniem :-)
  Jeżeli zależy Panu na mojej opinii, to druga część też wzbudza moje zadowolenie.
  Na Tym, proszę jednak nie poprzestać i "Iść" dalej, ku Rzeczypospolitej
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 07:57:30
  Nadal Pan sieje żydowską propagandę "wyższości" właśnie. Zbiór dosyć bałaganiarsko dobranych pism chce Pan dla prostaczków przedstawić pod "tajemnymi" określeniami "Newiim i Ketuwim" i rozwodzić się jeszcze nad ich zawartością? Literatura antyczna jest pełna "proroctw" i treści znacznie przewyższających marne wypociny semickich plemion, zaledwie kopiujących kulturę literacką swoich panów (niewola babilońska i egipska).
  Pańska niewiedza o prawdziwie świeckich uczelniach jakoś mnie nie dziwi.
  Polska uczelnia, która wprost nazwałaby najświętszą księgę "narodu wybranego" bezpośrednio lub pośrednio w sposób odebrany pejoratywnie, nie mogłaby funkcjonować w tym państwie.
  Prof. Koneczny tu, Koneczny tam. Domniemam, iż to jedyny Pana autorytet?
  Próby wprowadzenia mitologii do kanonu faktów historycznych są dla mnie niedopuszczalne. Bez względu na jej wartość literacką.
 • @Human 12:17:22
  Szanowny Panie,
  Ojej, ależ się Pan zaplątał :-)
  to znaczy: wiedza Pańska jest domorosła :-)
  to znaczy: nazwy, a nie określenia, Newiim i Ketuwim "zna" nawet durnowata wikipedia, która bywa źródłem wiedzy najwyższych Dostojników, więc gdzie Pańska "tajemniczość"? O Wiedzy już nie wspominając :-)
  to znaczy: "marne wypociny semickich plemion", dopóki jest Pan ochrzczony i nie wystąpił oficjalnie z Kościoła katolickiego, na drodze pisemnej, są podstawą Pańskiej Religii :-)
  to znaczy: "Polska uczelnia, która wprost nazwałaby najświętszą księgę "narodu wybranego" bezpośrednio lub pośrednio w sposób odebrany pejoratywnie, nie mogłaby funkcjonować w tym państwie." czysta propagitka :-)
  to znaczy: Pańska zdolność domniemywania jest mocno ograniczona, skoro Prof. Koneczny jawi się Panu, jako jedyny, możliwy autorytet.
  to znaczy: a Kogo - dokładnie i z wyliczeniem Osobowym - interesuje co dla Pana jest dopuszczalne, lub nie? Jak nie policzyć to Pan jest jeden! :-)
  to znaczy:... już Mi się nie chce .... :-))))
  pozdrawiam Human Istę (Ateizm, czy neo-pogaństwo?. Na 100% neofityzm :-)
  MStS
  PS. "każde dziecko", a nie tylko Hirama wie, że"Religia oraz kultura Judaizmu spleciona jest nierozerwalnie z egipskim pojęciem Budowniczego Wszechświata, który jednak – w swoim przesłaniu filozoficznym był w tamtym czasie wyraźnie zbyt abstrakcyjny dla Ludu zajętego problemami ucieczki z nagle wrogiego Egiptu i został zindywidualizowany oraz spersonalizowany przez Mojżesza, do B*ga o charakterze plemiennym, chroniącym Izrael i prowadzącym go do Ziemi Obiecanej".
  A także: "Stary Testament zawiera elementy i przepisy zapisane w "Księdze Umarłych"
  Zgadnie Pan .:Kto:. to napisał? Bo chyba Wiedzieć nie może... :-))))))
 • @Marek Stefan Szmidt 14:17:48
  "Zaplątanie" nie dotyczy mojej osoby. Szkoda mi już czasu na odplątywanie wszystkich węzełków.
  Będąc w Pana wyliczeniach jeden :) mogę stwierdzić bez cienia wątpliwości, iż niewiele Pan zrozumiał.
  Po ostatniej Pana wypowiedzi nie wątpię już, iż jest Pan osobą przemądrzałą, cyniczną i pyszną. Typowe dla katolickich "wykształciuchów".
  Moja "pojedyncza" rada: warto czasem wymienić się poglądami na forum "Nowego Ekranu" w sposób zrozumiały dla reszty czytelników. Pan tego nie potrafi. Stąd "tajemnica".
  Zdrowia życzę :)
  PS. W języku polskim słowa "określenie" i "nazwa" są synonimami.
 • @Human 22:08:33
  Szanowny Panie,
  "to znaczy: "marne wypociny semickich plemion", dopóki jest Pan ochrzczony i nie wystąpił oficjalnie z Kościoła katolickiego, na drodze pisemnej, są podstawą Pańskiej Religii :-)"
  jest Kamieniem obrazy i powodem Pańskich złorzeczeń :-) (mało finezyjnych zresztą)
  Dziękuję za lekcje języka polskiego, był okres w Moim życiu, że nie używałem go przez 7 lat :-)
  Rozumiem, że "robi Pan wycofkę", gdyż nie jest wstanie odpowiedzieć na pytanie zadane w postscriptum, a nie dopuszcza Pan myśli, że może czegoś nie wiedzieć? :-)))))
  Refleksyjnych Świąt Wszystkich Świętych, oczywiście Katolików
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 09:37:53
  Dam się sprowokować, aby dać odpór Pana żałosnym próbom ustalenia szkicu psychologicznego mojej skromnej osoby :)
  Nieochrzczony, nie mający nic wspólnego z KK od dwóch pokoleń.
  W związku z powyższym Pański kamień obrazy okazuje się co najwyżej kamieniem filozoficznym :)
  Resztę żenującej wypowiedzi pozostawiam bez komentarza, życząc radosnego dnia codziennego :)
 • @Human 15:02:19
  Szanowny Panie,
  a jednak nie przeszedł Pan testu na sprowokowanie :-)
  To, czy Pan jest ochrzczony, czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia dla Konserwatyzmu etycznego, który nie różnicuje Obywateli. Ważna jest jedynie Pańska Postawa Obywatelska, lub Jej brak :-)
  Zalecam przynajmniej koncyliacyjność, z uwagi na fakt, iż żyjemy obok Siebie.
  Aby nie być niegrzecznym wyjaśniam, iż cytaty w postscriptum pochodzą z Mojego opracowania, a nieuprzejmość zapytania oraz dalsze jego konsekwencje miały na celu uzyskanie pewności, ze to nie Pan "grzebał" w moim kompie :-)
  także Proszę się nie irytować, gdyż kamyczek jest jeszcze mniejszy, niźli się, pozornie wydaje :-)
  pozdrawiam serdecznie
  równie "nieprzenikniony"
  MStS
  PS. nie są wstanie urazić Mnie uszczypliwości serwowane przez Osoby, które piszą anonimowo, gdyż wykazują całkowity brak zdolności honorowej :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31