Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 813 komentarzy

Conventum esse delendum

Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "państwa prawa". Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN Polskiej Partii Niepodległościowej

Wizja Państwa: Używki (1)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Alternatywa cywilizacyjna spełnienia się Osoby ludzkiej w inny sposób, niż wywoływanie stanu odurzenia, którą Konserwatyzm etyczny traktuje jako formę Protestu.

Pomimo, iż twierdzenie o zwiększeniu bezpieczeństwa Rodziny, poprzez swobodny dostęp do Używek zabrzmi dosyć paradoksalnie i nielogicznie, Myśl konserwatywna sugerować będzie na Sejmie Wielkim takie regulacje prawne, aby dostęp Obywateli do wszelkich Używek posiadał charakter Wolny i niekoncesjonowany, a poza tym nie został objęty jakimkolwiek Monopolem państwowym.
 
Konserwatyzm etyczny, stoi na stanowisku, iż aprioryczne i wybiórcze – ponieważ nie wszystkie Używki są w towarem zakazanym w państwie prawa, - oraz przymusowe regulacje w tej dziedzinie są nieskuteczne i bezsensowne, gdyż nigdzie w historii nie przyniosły efektów zamierzonych przez prawodawców, i to bez znaczenia, czy wprowadzone Prawem wyłonionym, czy narzuconym.
 
Najlepszym przykładem fiaska państwowej kontroli spożycia Używek, są efekty wprowadzenia w życie przez rząd USA, w dniu 29.01.1920 roku, 19. Poprawki do Konstytucji, pod prawnym tytułem National Prohibition Act, a która – pomimo obowiązywania przez 13 suchych lat - nie tylko nie przyniosła widocznych ograniczeń konsumpcji alkoholu, ale stała się bezpośrednią przyczyną rozkwitu i – trwającej już niemal stulecie - potęgi świata przestępczego, z którym solidaryzowała się duża część Amerykanów, chętnie płacących i konsumujących nielegalne wyroby alkoholowe.
 
 
Podobnymi wynikami, kończyły się wszystkie wysiłki innych państw, usiłujących zwalczyć plagę pijaństwa, a nawet – posiadających bardziej rozbudo­wany aparat przymusu - systemów totalitarnych, pró­bujących w ten sposób zwiększyć efektywność pro­dukcyjną opa­nowanych przez siebie zrzeszeń, ogra­niczając kon­sumpcję Uży­wek, głównie spirytualiów, będących w istocie jedyną, dostępną Oby­watelom odtrutką na zakłamaną Rzeczywistość dnia codziennego.
 
Zakazy nabywania i konsumpcji – dawniej alkoholu, a współcześnie narkotyków - skutkują (co dowiodła praktyka empiryczna) jedynie ich złą jakością – stanowiąc zagrożenie dla Życia - oraz wysokimi cenami, co owocuje wzrostem Przestępczości zorganizowanej – stanowiąc poważne naruszenie Porządku prawnego.
 
 
Idea zakazywania spożycia czegokolwiek dorosłej Osobie ludzkiej, posiadającej Wolność wyboru, sama w sobie, jest gruntownie obca etyce Cywilizacji Łacińskiej, która – widząc zagrożenia dla Zdrowia i Życia oraz funkcjonowania zrzeszeń – dla przykładu: w konsumpcji alkoholu, tytoniu, lub narkotyków, wyłania z siebie mechanizmy obronne polegające, przede wszystkim na wytwarzaniu Alternatyw dla stanów psychicznych po spożyciu, prawidłową Edukację oraz taki wpływ na regulacje w zrzeszeniach, aby nie dopuszczać systemowo do zjawisk będących najczęstszą przyczyną sięgania po Używki, czyli: Biedy, Beznadziejności, Poczucia braku Perspektyw, Bezrobocia, Atrakcyjności poprzez Zakazy, Nudy, Presji środowiska oraz pseudo-kultury, Mody, etc.
 
 
Opisanie wszystkich projektów takich regulacji przekracza możliwości niniejszego traktatu, który służy tylko wytyczaniu ścieżek dalszych Dyskusji i Przemyśleń, nie zamierzając wyczerpywać całości głębin tematu, ani narzucać swoich, własnych rozwiązań.
 
W rozdziałach powyżej, przedstawiłem sugestie Myśli konserwatywnej  dotyczące zmian strukturalnych na tak zwanym rynku pracy, które mogą przyczynić się do likwidacji choć części przyczyn sięgania po Używki - poprzez stworzenie Alternatywy cywilizacyjnej dla spełnienia się Osoby ludzkiej w inny sposób, niż  wywoływanie stanu odurzenia, lub upojenia, które to Konserwatyzm etyczny traktuje jako formy Protestu przeciwko źle funkcjonującej i przytłaczającej Rzeczywistości.
   
   
Uzupełniając,  podkreślę także niezbywalną rolę Edukacji w budzeniu Ciekawości życia i świata oraz wskazywania Celów ziemskiej egzystencji, które nie powinny polegać tylko na konsumpcji wrażeń i dóbr przyjemnych, ale na wnoszeniu - w funkcjonowanie zrzeszeń - pozytywnych Wartości, których granice stanowią tylko ludzka Kreatywność i Wyobraźnia, a drogowskazem – według etyki Cywilizacji Łacińskiej – jest Miłość Bliźniego oraz Miłosierdzie.
 
 
Oczywiście, statystycznie i zgodnie z mechanizmem Ewolucji, - która zdaniem Myśli konserwatywnej wcale nie stoi w opozycji do Kreacjonizmu i Inteligentnego Projektu, tylko jest ich Metodą funkcjonowania, - w każdym zrzeszeniu znajdzie się kilka Osób podatnych genetycznie (predysponowanych) na wpływ Używek i właśnie One powinny posiadać legalną możliwość ich nabycia, w celach czysto terapeutycznych, a nie stawać się bezbronnymi Ofiarami systemu nielegalnej dystrybucji, popychającymi Osoby cierpiące na Nałóg na drogę przestępstwa, wobec Mienia, Zdrowia i Życia innych Obywateli, lub Prostytucji – prowadząc do Samounicestwienia moralnego, psychicznego, a w końcu i fizycznego.
 
 
Wszelkie ingerencje Władzy, zmierzające do przymusowej reglamentacji, lub zakazu konsumpcji Używek, posiadają - zdaniem Myśli konserwatywnej -  w państwie prawa dwóch, ściśle powiązanych ze sobą beneficjentów, jakimi są: siły zwane porządkowymi i Przestępstwo oraz jedną Ofiarę, którą jest Rodzina, i Jej finanse, a przede wszystkim Bezpieczeństwo.
 
CDN.jpg

Ceterum censeo Conventum esse delendum 

KOMENTARZE

 • Szanowny Autorze
  Zgadzam się. Bardzo dobrze oddaje to zdanie, które zaczyna się następująco:
  " Idea zakazywania spożycia czegokolwiek dorosłej Osobie ludzkiej, posiadającej Wolność wyboru, sama w sobie, jest gruntownie obca etyce Cywilizacji Łacińskiej (...). "
  I nie potrzeba żadnych dodatkowych uzasadnień. Po prostu - w Wolnym kraju, człowiek jest Wolny. W państwie opiekuńczym, człowiek jest zarazem bydlęciem i niewolnikiem. Dlatego, że traktuje się go jak bezrozumne bydlę oraz przymusza się (często wbrew jego woli) do zachowań, jakich, będąc wolnym, nigdy by nie podjął.
  Argument, że walka z alkoholizmem czy narkotykami, nie przynosi efektów - jest bez znaczenia. Chodzi o ZASADY.
 • @Mirek-S 12:32:06
  Szanowny Panie,
  Konserwatyzm etyczny uważa, iż "walka z ..." jest doskonałym interesem, gdyż finansowanym z grabieży podatkowej. Zapewnia też liczebność oraz lojalność "służb", tak "karmionych"
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • To są zdaniem pana te zasady konserwatywnej etyki, których pana idealne państwo nie powinno łamać?
  To są te państwa konserwatywne zasady, których jakieś Państwo nie powinno łamać, tak aby ludzie czuli się w nim w pełni wolnymi ludźmi?

  Panie Marku, ale swoim dzieciom też, by pan pozwolił na używanie narkotyków i picie wódki oraz uprawianie prostytucji lub na korzystanie z usług prostytuujących się? :)

  Rozumiem, że dorosłemu człowiekowi nie można według pana niczego zakazać ani nakazać, na przykład tego, aby się nie upijał do upadłego lub nie narkotyzował się albo żeby nie uprawiał nieżądu?

  Jednak, czy nie uważa pan, że takie postępowanie niesie ze sobą inne zagrożenia dla Państwa i narodu, gorsze od tych, o które tak się pan obawia? I to są pana zdaniem te zasady moralne etycznego konserwatyzmu na straży, których powinni stać konserwatyści, wierzący w Słowo Boże wychowani i ukształtowani przez cywilizację łacińską, to są te zasady?

  Przecież dorosły człowiek ma wolną wolę, świadomość i ukształtowany charakter, niech się zachla na śmierć albo niech się zaćpa, albo niech idzie i się łajdaczy, jeżeli tego chce. Ale co z dziećmi i nieletnimi i co z rodzinami, które muszą z takim człowiekiem egzystować pod jednym dachem w ich domach?

  A co z takim pijakiem, łajdakiem i narkomanem mają uczynić domownicy, jeżeli on popadnie w nałóg a ich "konserwatywne" państwo jednocześnie przyzwala na narkotyzowanie się, prostytucję i picie alkoholu?

  To państwo teraz będzie jeszcze stręczycielem i będzie pobierało podatki od sprzedaży narkotyków i od płatnego nieżądu? A może w tym konkretnym przypadku gawiedź i motłoch zwolni się całkowie z placenia podatków?

  A co mają powiedzieć rodzice dziecku, na przykład 16 latkowi, gdy "konserwatywne" państwo działające w zakresie, jakoby zdaniem pana cywilizacji łacińskiej i według etyki konserwatywnej przyzwoli na używanie, sprzedaż narkotyków i na uprawianie prostytucji dorosłym ludziom w tym konserwatywnym państwie?

  To nie jest proszę pana, moim zdaniem żaden konserwatyzm, ani konserwatywna etyka, ani cywilizacja łacińska tylko to jest anarchizm kolektywistyczny, który musi doprowadzić państwo, naród do upodlenia i do zbrodni, zabójstw, napadów i rozbojów na masową skalę.

  p.s.

  Panie Marku chciałem się o to już pana wcześniej zapytać. Czy pan należy do masonerii?

  Panie Marku na prohibicji w Stanach największy szmal zarobiła mafia, ale ta rządowa związana z rządem federalnym i z poszczególnymi władzami stanowymi, pochodząca bezpośrednio od masonów oraz mafia żydowska, z której dzisiaj czyni się mafię sycylijską, irlandzką lub polską, po to była im wtedy potrzebna ta prohibicja...


  U nas w Polsce w latach 90-tych też działały mafie i grupy przestępcze, prały pieniądze, wymuszały haracze, handlowały narkotykami, itd. itp. i działały ponad prawem i były nietykalne, po to aby ludzie kryjący ich poczynania zarobili na tym krocie, potem pozbyto się ich z rynku. :)))))
 • @myszka 14:33:57
  Szanowna Pani,
  dlaczego więc Moje Dzieci nie piją alkoholu, który jest legalny, o sięganiu po "zakazane" używki już nie wspominając?
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @night rat 15:09:28
  Szanowny Panie,
  wiele Osób obawia się Wolności, uważając barak więzienny za bezpieczny.
  Konserwatysta akceptuje więc Ich strach przed podejmowaniem Własnych decyzji, ale niech pozwolą żyć w Wolności Innym
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Paweł Tonderski 15:23:26
  Szanowny Panie Pawle,
  zaczynając od moich Dzieci, to żadne z Nich nie pije alkoholu, a Ich młodzieńczy niepokój skierowałem na sport i muzykę - co doradzam także innym Rodzicom.

  Rozumiem Pańską troskę o Naród, ale nie jest On bytem idealnym, gdyż składa się także z pijaków, prostytutek, narkomanów, złodziei i morderców, a żadna z tych "skłonności" nie jest do panowania metodami administracyjnymi.

  W szkicach Moich zawsze piszę o tworzeniu Alternatyw Cywilizacyjnych tak, aby Osoby nie sięgały po przestępstwo, ani nie uciekały od rzeczywistości w narkotyki, lub pijaństwo.

  Jeżeli w USA na prohibicji zarobiły te zrzeszenia, o których Pan pisze, to jest najlepszy dowód, aby takich działań nie było.

  "U nas w Polsce w latach 90-tych też działały mafie" - mafie te działają nadal i dalej żyją z narkotyków, sprzedaży broni, handlu ludźmi, etc. Są one powiązane ze służbami i politykami. Wymieniono kilka pionków, które zrobiły się zbyt chciwe, lub gadatliwe.

  pozdrawiam serdecznie
  MStS
  PS. czy w "programie" masonerii jest Coś o kierowaniu się Katolicką Nauką Społeczną, lub etyką Cywilizacji Łacińskiej?
 • @Paweł Tonderski 15:23:26
  Użyję cytatów pozbawionych emocjonalnych ozdobników:

  "A co z (...) pijakiem, łajdakiem i narkomanem (...), jeżeli państwo (...) przyzwala na narkotyzowanie się, prostytucję i picie alkoholu?"

  - Rzecz w tym, że państwo nie ma prawa przyzwalać na wyżej wymienione. Przyzwalać, a nie zabraniać "robi różnicę".

  "A co mają powiedzieć rodzice dziecku, (...) gdy (...) państwo (...) przyzwoli na używanie, sprzedaż narkotyków i na uprawianie prostytucji dorosłym ludziom (...) ?"

  - Jak wyżej, plus to samo, co teraz! Ty masz słuchać rodziców, to my przekazaliśmy ci życie, utrzymujemy cię i wychowujemy zgodnie z najlepszymi zasadami!

  Odwróćmy rozumowanie - czy jeśli państwo wpadnie na pomysł zdelegalizowania religii katolickiej, a poza tym wprowadzi zakaz małżeństw heteroseksualnych, a wszystkie ciąże nakaże przerywać - to co?! Mamy się stosować?

  Nie jest to jakaś demagogia! 15 września 1935 roku Reichstag przyjął "Norymberskie ustawy rasowe", które zabraniały zawierania małżeństw między „Aryjczykami” i „nie-Aryjczykami”. Co za różnica, może dziś być dajmy na to LGBT albo hetero. Zależnie od widzimisię jakiejś - wg klasyka - "naćpanej hołoty", która akurat zdominuje parlament.

  Jest to naturalnie pytanie czy prymat ma mieć prawo naturalne, czy stanowione. Konsekwencje nadużywania wolnej woli ponoszą ci, którzy jej nadużywają i ich rodziny.

  Pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 15:23:26
  Jeszcze jeden cytat:
  "Przecież dorosły (...) ma wolną wolę, (...) niech się zachla (...) zaćpa, albo (...) się łajdaczy, jeżeli tego chce."

  -A jak państwo może temu zaradzić, co państwo może zrobić wobec takiego aktu woli? Proszę podać - jeśli istnieje - jakiś przykład.
 • @ijot 21:59:29
  Szanowny Panie,
  w Moich poprzednich szkicach jest wyraźnie napisane, że Konserwatyzm etyczny dąży do zlikwidowania podatków finansujących Władzę wykonawczą, które osiągnęły poziom 80%.
  Jeżeli w takich warunkach, sprzyjających Rozwojowi, komuś jeszcze zechce się chlać, lub ćpać, to naprawdę margines i Jego sprawa...
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 22:20:13
  Przecież to takie oczywiste, tylko dlaczego nie dla wszystkich?

  Pozdrawiam
 • @ijot 22:31:31
  Szanowny Panie,
  gdyby Myśl konserwatywna była zrozumiana i popierana przez "Wszystkich", to uciekłbym daleko :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 22:39:48
  Czy przed bezrobociem?
  Na razie wygląda, że kolejne pokolenia będą miały co robić w materii stawiania spraw z głowy na nogi.

  Pozdrawiam
 • @ijot 22:49:22
  Szanowny Panie,
  jako niepełnosprawny rencista nie bardzo pracuję :-(

  Pokolenia, albo się "obudzą" albo całkowicie upadną w wynarodowienie...

  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @ijot 21:59:29
  Oczyweiście, że Państwo Narodowe może zaradzać, nie pozwala się na handel i produkcję narokotyków czy na płatny nieżąd, aby potem w to ingerować, przeciez oczywiste jest to, że najbardziej na zepsucie moralne i etyczne są narażeni młodzi ludzie a nie tacy, jak ja czy pan albo pan Marek. :))))

  Pan Marek pisze, że trzeba się zająć dziećmi, zwłaszcza swoimi, tak trzeba, ale przy tym trzeba mieć na to pieniądzą, dzisiaj nawet żeby posłać dziecko na dodatkowe zajęcia poza szkolne, albo zainteresować je, na przykład uprawianiem sportu rekraacyjnego (już nawet nie zwodowego!) trzeba posiadać na to odpowiednie pięniądze.

  Czy panowie oprócz tego biorą pod swoją uwagę wpływ na nasze dzieci ich otoczenia, w którym przebywają na co dzień, i że w dzisiejszym świecie to nie jest dom rodzinny, ponieważ większość dnia nasze dzieci spędzają poza domem rodzinnym?
 • @Paweł Tonderski 15:23:26
  Z używkami które wciągają Polaków w nałogi należy walczyć aż do końca świata i wreszcie skuteczniej, może drakońskie kary, rozwiązania. Nawet słynna sprzedaż alkoholu w PRL po 13-miała jakiś sens.

  To co Autor proponuje to zwykły korwinizm, zatem liberalizm róbta to chceta.
 • @Paweł Tonderski 12:08:34
  Podzielę się z Panem pewną obserwacją z początku lat '90.

  Był to rodzaj olśnienia, którego doznałem przechodząc przez jeden z placów w centrum mojego miasta.

  Jest to węzeł komunikacyjny, gdzie w godzinach szczytu spotyka się mnóstwo ludzi przesiadających się z tramwajów do autobusów, albo przyjeżdżających do centrum miasta. Dawniej w tym miejscu spotykało się, szczególne w dniach wypłat, dziesiątki pijanych mężczyzn.

  Uderzającym stało się dla mnie właśnie to, że we wspomnianych latach trudno było takiego - nazwijmy niezbyt elegancko - "pijaczka" uświadczyć. Teraz pytanie: jak Pan sądzi, dlaczego?

  @Marek Kajdas 12.01.2013 13:39:28

  Szanowny Panie,
  wielką tragedią tzw. "naszych czasów" jest używanie w przekazie - wzorem masowych mediów - wyłącznie argumentów emocjonalnych, co właściwie kończy wszelką dyskusję.

  Można się zastanawiać, czy taki stan rzeczy spowodowany jest eliminacją samodzielnego myślenia z procesu edukacji, czy zmasowaną manipulacją przekazem medialnym.

  Faktem jest, że bez rzeczowej, a więc popartej logicznymi argumentami dyskusji porozumienie w jakiejkolwiek kwestii praktycznej możliwe nie jest.

  Widoczna jest tendencja do ucinania dyskusji o problemach niewygodnych przez argumenty ad personam, użycie słowa klucza itp.
  Nie wiem, na ile jest to metoda stosowana świadomie, czy na zasadzie odruchu Pawłowa.

  Pan sam używa argumentu "to zwykły korwinizm" jako ostatecznego. Brzmi to podobnie jak "faszysta", czy jakiś inny epitet z arsenału political correctness.

  Ciekaw jestem, czy pan robi to świadomie, czy - być może - sam nie wie, że mówi prozą.

  Pozdrawiam
 • @ijot 14:37:41
  mam zupełnie inne doświadczenia z lat 90-tych, pijaństwo i piecie wódy i gorzały odbywało się na każdym większym skwerku włączając w to place zabaw, gdzie nierzadkim widokiem było jak tatuś pił sobie jakby nigdy nic piwko bez żadnej żenady. :) A puste puszki i butelki po wódce wlały się wszędzie.
 • @ijot 14:37:41
  Nie wiem czy pana zdaje sobie z tego sprawę, ale pana powyższy komentarz jest bardzo emocjonalny, ponieważ pan w nim zarzuca panu Markowi i chyba mnie również, braku umiejętności samodzielnego myślenia.
 • @Paweł Tonderski 15:46:14
  Nie, ten komentarz odnosi się tylko do p. Marka.

  Pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski 12:08:34
  Szanowny Panie Pawle,
  sugeruje Pan, że niepełnosprawny rencista jest Krezusem?
  :-)
  pozdrawiam rozbawiony
  MStS
 • @Paweł Tonderski 15:46:14
  ... i nie samodzielnego, ale logicznego.

  Pzdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31