Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 813 komentarzy

Conventum esse delendum

Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "państwa prawa". Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN Polskiej Partii Niepodległościowej

Bezpieczeństwo Zdrowia: „Lewe” Paliwa i Blokowiska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Blokowiska są kolebką przestępczości poprzez pogłębianie syndromu społeczności zamkniętych oraz wyobcowanie z Organizmu miejskiego. Mafia paliwowa zaś

Fałszerstwo żywności, opisane w poprzednim szkicu, to nie jedyne Przestępstwo, przeciwko zdrowiu i życiu, tolerowane, a czasami nawet ustawowo wspierane przez państwo prawa, czego kolejnym przykładem są paliwa oraz patologie w budownictwie mieszkaniowym.
 
Od roku 1990 system przywiślański toczy nieustanną wojnę z mafiami paliwowymi, angażując w te działania funkcjonariuszy rozlicznych służb oraz urzędników skarbowych,których Legion, pomnożony przez dziesiątki tysięcy roboczogodzin, wygenerował koszty iście bajońskie, a czego jedynym, widocznym efektem jest nagminna i bezkarna (500 zł mandatu) sprzedaż paliw bardzo złej jakości „wzdłuż i wszerz” okrojonej Rzeczypospolitej, wpływających negatywnie na trwałość i wydajność pojazdów mechanicznych, stwarzając tym dodatkowe i powszechne zagrożenie zdrowia i życia Obywateli - co potęguje jeszcze emisja dodatkowych nierejestrowanych trucizn, uwalnianych do atmosfery.
 
 
Niewidocznym – dla ogółu zrzeszeń - efektem machinacji paliwowych (a paliwa płynne nie są jedyną domeną działań przestępczych przeciwko zdrowiu i życiu Obywateli), jest znaczny wzrost zamożności niektórych, wyselekcjonowanych starannie Osób, których pozostawanie „na wolności” – zdaniem Myśli konserwatywnej - nie może li tylko być efektem ich przemyślności i wyjątkowego „szczęścia w interesach”, przy tak licznym, rozbudowanym i wyposażonym aparacie służb bezpieczeństwa, sądów i prokuratury, będących zasadniczą „podporą” państwa prawa. W związku z czym Myśl konserwatywna sugerować będzie powstanie specjalnej Komisji, wyłonionej na Sejmie Walnym, do sprawdzenia źródeł majątku Osób znajdujących się pod specjalną opieką systemu przywiślańskiego,ich powiązań biznesowo-polityczno-agenturalnych oraz zbadania – najlepiej przez międzynarodowy zespół kryminologów - podłoża i mechanizmów tej, zadziwiającej protekcji.
 
 
Na dodatek, produkcja oraz zgoda na dystrybucję fałszowanych produktów, stanowiących podstawę życia i funkcjonowania w zrzeszeniach, jest całkowitym zaprzeczeniem wartości etycznych Cywilizacji Łacińskiej, poprzez pogwałcenie jakości Dobra godziwego (bonum honestum), na rzecz osiągnięcia Dobra użytecznego (bonum utile), jakie zaledwie – w europejskim kręgu cywilizacyjnym - mogą stanowić pieniądze, których definicję znajdujemy u Arystotelesa ze Stagiry:
 
Pieniądz powstał aby ułatwić  wymianę (jako środek wymiany)
• Jego wartość pochodzi od ludzkiego nadania, konwencji, pieniądz nie ma (wewnętrznej) wartości sam z siebie (nominalizm pieniężny)
• Pożyczanie pieniędzy na procent jest niezgodne z naturą pieniądza (środka wymiany) i jako takie potępiane etycznie.
 
Patologie w projektowaniu urbanistycznym doskonale widoczne są na przykładzie warszawskiego Ursynowa, stanowiącego, w dosłownym znaczeniu „sypialnię” Stolicy, a z którego w godzinach porannych wyrusza cała Armada pojazdów, powracając w popołudniowych „godzinach szczytu”. Złośliwa, warszawska plotka niesie, iż niekiedy autentycznie koszmarne osiedla ursynowskie, projektowane w oddali od wszelkiej „cywilizacji” - wraz z zabudową słynnej ulicy Alternatywy (nazwanej tak „…by ich dom nie ginął między tysiącami innych.)  - to efekt edukacjistudentów Politechniki, których nieudolne prace dyplomowe, ówczesna Kadra naukowa sprzedała zaprzyjaźnionym spółdzielniom mieszkaniowym.
 
 
Przykładów zapaści cywilizacyjnej, wywołanej złymi koncepcjami urbanistycznymi, posiadającymi bezpośredni, a negatywny wpływ na bezpieczeństwo zdrowia Obywateli, jest w państwie prawa dużo więcej i nie ograniczają się one jedynie do ziem zagarniętych Rzeczypospolitej, na której wprost roi się od „Blokowisk” – czego doskonałym przykładem są paryskie osiedla, zbudowane na zasadach planowania wybitnego malarza i architekta szwajcarskiego Charles-Édouard Jeanneret, zwanego Le Corbusier.
 
 
O ile jednak, Corbusierowską architekturę mieszkaniową charakteryzuje autentyczne i subtelne piękno, pozwalające momentami zapomnieć o jej kryminogennej niefunkcjonalności – głównie poprzez pogłębianie syndromu społeczności zamkniętych  oraz wyobcowanie z Organizmu miejskiego, - to już dokonania architektury poddanej  racjonalizmowi socjalistycznemu,stawiającemu głównie na efekt masowości, prostotę wykonania (niskie koszty) i powtarzalność, pozbawiają wszelkich wrażeń estetycznych, ujawniając swój – w istocie - turański, czyli koszarowy charakter.
 
 
Wpływ architektury i umiejscowienia „Blokowisk” na bezpieczeństwo zdrowia Obywateli nie ogranicza się jedynie do panującej tam atmosfery zagrożenia ekscesami sfrustrowanych zbytnim zagęszczeniem osiedlenia Mieszkańców, ale także zmusza do częstych i dalekich „wypraw” w poszukiwaniu edukacji, zatrudnienia, zaopatrzenia, czy też opieki medycznej, etc., etc., co przy złym stanie szlaków komunikacyjnych, dodatkowo zwiększa ryzyko doznania szkody na Zdrowiu, a czasami i Życiu. 
 
          

Konserwatyzm etyczny, sugerować będzie taki wpływ na rozwiązania prawne, dotyczące powstawania Planów Zagospodarowania Przestrzennego, leżących w gestii Samorządów Terytorialnych, aby tereny przeznaczone na budowę osiedli nie cechowała zbyt intensywna gęstość zabudowy, a także graniczyły z obszarami pod zabudowę usługową, obejmującą zaopatrzenie, edukację, opiekę medyczną, wytwórczość oraz gwarantowały łatwość i bliskość dostępu do rozwijanej równocześnie komunikacji miejskiej .

 

CDN.jpg

Ceterum censeo Conventum esse delendum

KOMENTARZE

 • Dyżurnej szui dziękuję
  za kolejną 1* bez czytania
  a i tak będę nadal pisał
  :-)
 • @Marek Stefan Szmidt 22:23:57
  5* za walkę z komuną
  :-)
 • ...
  "Blokowiska są kolebką przestępczości" wychowałem się na jednym z takowych i stanowczo temu stwierdzeniu zaprzeczam, to aż nazbyt widoczne uogólnienie! nie mniej o budownictwie nie powinni decydować urzędnicy, to domena prywatna.

  "okrojonej Rzeczypospolitej" Okrojonej? zgodzę się że ograbionej, w tym kontekście słowo pokrojona jest chyba trafniejsze.

  Pozdrawiam.
 • @Aureliusz 22:55:49
  Szanowny Panie Aureliuszu
  wychowałem się na blokowisku przy ulicy Igańskiej. Biłem po pysku "nowych" z Kinowej. Piłem "patykiem pisane"...
  i zobacz Pan, Co ze Mnie wyrosło...
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt
  Z całym szacunkiem, do Myśli Konserwatywnej, dostrzegam pewne niebezpieczeństwo, w kwestii "powstawania Planów Zagospodarowania Przestrzennego, leżących w gestii Samorządów Terytorialnych". Może zrodzić to twory, podobne do współczesnych " Spółdzielni Mieszkaniowym", które są raczej "spółdzielniami" wzajemnej adoracji i wspierania "członków" Zarządu, niźli oddolną inicjatywą. Stosując "Prawa Parkinsona", obawiam się rozrostu "gestii Samorządów Terytorialnych", wymyślających coraz to nowe powody istnienia siebie samych ....
 • @seedam 00:51:23
  Szanowny Panie,
  rozumiem Pańskie zastrzeżenia i wyjaśniam, iż istnieje taka, zapomniana i skorumpowana (?) funkcja, jak naczelny urbanista miejski.

  Osoba taka - odpowiednio wykształcona, a nie "magister" - powinna zapobiegać patologiom, o których Pan pisze
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
  http://ekotrendy.com/MS/

  http://ekotrendy.com/MS/BG.htm

  założenie urbanistyczne metra w Bagdadzie, Mojego autorstwa :-)
 • @night rat 01:02:45
  Szanowny Panie,
  dowcip jest doskonały :-)
  nie mogę wziąć go do Siebie, gdyż nie mam takiego brzucha, ani wątłych ramionek
  :-)
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31