Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
81 postów 813 komentarzy

Conventum esse delendum

Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista, dążący do odzyskania Rzeczypospolitej, jako państwa etyki Cywilizacji Łacińskiej, będącego zaprzeczeniem "państwa prawa". Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN Polskiej Partii Niepodległościowej

Jak dobić finansowo „Nowy Ekran”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żadna firma powiązana z „kapitałem międzynarodowym” nie ośmieli się zainwestować złamanego grosza w działalność Portalu o „profilu antysemickim”.

Z przykrością czytam o kłopotach finansowych Nowego Ekranu i dramatycznych próbach wypracowania modus Vivendi jego dalszego funkcjonowania.
 
 
Zapewne jednym ze sposobów utrzymania Serwisu byłoby zachęcenie jak największej rzeszy reklamodawców, lub znalezienie poważnej firmy, mogącej sobie „odpisać na kulturę”.
 
Jednakże ostatnio – a dokładnie od końca grudnia ub. roku – obserwuję na nE zjawiska, które dosłownie uniemożliwią „większemu biznesowi”, a zwłaszcza już temu,  o „kapitale międzynarodowym”, na inwestowanie w www.nowyekran.net.
 
 
Zjawiska te, to wysyp odrażających, rasistowskich antysemitów i ich „popisy intelektualne” na nE, wraz z ich tolerowaniem przez Administrację portalu, jako wyraz „wolności słowa”.
 
 
Czy – mnożący swoje tożsamości – „bluzgacze” i trolle to agenci konkurencyjnych firm – „dołujących” wartość finansową Portalu ,  - czy też „tylko” wyrobnicy „opcji politycznych próbujących zdławić wolność słowa na nE” – nie posiada najmniejszego znaczenia, gdy dochodzi do tolerowania antysemityzmu – najskuteczniejszej broni „rynków finansowych” i Polit-poprawności.
 
Wczorajsza "zaczepka" Loży Synów Przymierza, celem jej ośmieszenia, lub przedstawienia w bardzo negatywnym kontekście, przy braku reakcji Administracji na takie działania – pomimo zgłoszeń o nadużycie, - stanowi punkt szczytowy kampanii mającej na celu bankructwo Nowego Ekranu.
 
 
Dlaczego bankructwo? Dlatego, że żadna firma powiązana z „kapitałem międzynarodowym” nie ośmieli się zainwestować złamanego grosza w działalność Portalu o „profilu antysemickim”.
 
Ponieważ Myśl konserwatywna otrzymała już wcześniej sygnały o takich, ewentualnych, działaniach wywołanych antysemickimi „wybrykami” na Nowym Ekranie, opublikowała kilka artykułów o treściach sprzeciwiających się rasizmowi, jako niegodnemu z punktu widzenia Katolickiej Nauki Społecznej, a także programowo ukazujących sposoby unormowania stosunków politycznych z Państwem Izrael, na zasadzie równouprawnienia i wzajemności.
 
Niestety, teksty te zamiast ograniczyć kampanię „przyprawiania” Nowemu Ekranowi „antysemickiej łatki”, spowodowały jeszcze bardziej ohydne ataki, których podłożem okazały się perturbacje wokół finansów i własności nE.
 
Życzę Społeczności Blogerskiej nE, a także Redakcji i Właścicielom znalezienia skutecznej drogi do utrzymania Portalu, który może się przecież dalej rozwijać i intelektualnie, i finansowo po rezygnacji z Osób nie potrafiących zachowywać się zgodnie z etyką Cywilizacji Łacińskiej, czyli nie potrafiących szanować drugą Osobę, bez negatywnego różnicowania Jej etnicznie, narodowo, czy światopoglądowo.
 
Przypominam także, iż powyższa postawa - Tolerancji w imię Miłości Bliźniego - stanowiła o potędze i sile Rzeczypospolitej, która upadła w momencie, gdy owego poszanowania dla Wolności Drugiego w Niej zabrakło.
 

Obawiam się także, że drugiej szansy nie będzie… :-( 

 

 

PS.Każdy wróg utrzymania niezależności Nowego Ekranu proszony jest o postawienie 1*

KOMENTARZE

 • @lju 11:29:14
  Szanowny Panie,
  gdyby pisał Prawdę, ów Człowiek, to nie byłoby problemu.
  Istnieją bowiem zjawiska, które należy opisywać i piętnować.
  Natomiast zabawa w "szukaj Żyda" i obrażanie Ojca Świętego, jako "podstępnego Żyda" oraz gloryfikacja hitleryzmu - to nie jest droga do Prawdy.
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Skanderbeg 11:30:23
  Szanowny Panie,
  Czy Ktoś każe Panu szanować Bnai?

  Ale szacunku dla Narodu Polskiego Pan wymaga?

  Proponuję Panu raz jeszcze przeczytać tekst główny i spróbować zrozumieć o co tam chodzi...
  PS. przynajmniej posiadam Nazwisko, którego nie muszę się wstydzić :-)
 • @Skanderbeg 11:38:06
  Szanowny Panie,
  p.e.1984, który się specjalizuje w opluwaniu to "wszyscy narodowcy"?
  Gratuluję kadr!

  Uważa Pan, że zależy mi ta "takim" zaufaniu, "takich" Osób, "tak" rozumiejących Moje teksty?

  Widać wyraźnie, że Moja rodzina przyjęła chrześcijaństwo co najmniej 500 lat przed Pańską..., i u Moich się przyjęło...

  Gdybym nie posiadał niższych świeceń, jako zakonnik, to dopiero bym się po Panu "przejechał"... narodowo...
  :-)
 • Autor
  Wyszło szydło z wora! autor to aszkenazyjska świnia działająca na usługach swych talmudycznych panów.
 • @Skanderbeg 11:51:56
  Szanowny Panie,
  nie ujmuje Panu kwalifikacji, ale Ja jestem uprawniony do udzielenia np. Panu Chrztu Świętego - więc może Pan skorzysta?

  :-)
  jedyna taka okazja...
 • BŁĄD !!!
  Zupełnie źle analizujesz sytuację !!! Jest DOKŁADNIE ODWROTNIE !!!

  Polakom nie wolno odbierać prawa do obrony, jeżeli są ośmieszani, upokarzani i przymuszani do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem przez różne grupy z Niemiec, USA (w tym przypadku są to głównie amerykańscy Żydzi), Izraela (to oczywiste) i Rosji.

  Czy ty nie widzisz, co się na świecie dzieje ?! Wszyscy walczą o swój interes, dbają o DUMĘ NARODOWĄ, o swoją HISTORIĘ i TRADYCJĘ, a nam się wmawia kosmopolityczne bzdury !!!

  Zobacz, jak to robią Francuzi, Żydzi, Arabowie, Amerykanie, Niemcy, Brytyjczycy !!!

  A my jak robimy JEDEN PROMIL z tego, co robią oni jesteśmy traktowani jak "naziści" !?!?!?

  Pamiętasz, jak dziennikarka powiedziała, że na marszu krzyczane są hasła nienawiści "BÓG, HONOR, OJCZYZNA" ???

  Dam ci radę - przemyśl to sobie wszystko jeszcze raz, a następnie SKASUJ ten artykuł, bo nie ma w nim ani jednej litery prawdy ...

  Jeżeli jednak uważasz, że należy się dostosować do politycznej poprawności naszych wrogów, żeby dostać kasę, to proponuję łatwiejszą drogę: już takie medium istnieje i nazywa się gówno wybiórcze ...

  Idź tam ...
 • @lloyd86 11:56:02
  Szanowny Panie,
  utwierdził Mnie Pan w prawdziwości pogłosek, że Sefardyjczycy nienawidzą Aszkenazyjczyków? A może jednak Chazarzy?
  :-)
 • @Ultima Thule 12:03:27
  Szanowny Panie,
  jest Pan kolejnym przykładem Osoby nie rozumiejącej tekstu pisanego, lecz "czytającej" według własnego wyobrażenia o świecie.
  :-(
  Nie neguję Pańskiego Prawa do takiej interpretacji Mojego tekstu...
  :-(
  Ani niemożliwości podjęcia kulturalnej polemiki.
  :-(
 • @Marek Stefan Szmidt 12:07:04
  miałem oczywiście na myśli teksty na NE, które KRYTYKUJĄ postępowanie Żydów, a nie jakieś wyzwiska itp.

  Jeżeli ktoś pisze, że Żydzi mają w Polsce zbyt duży wpływ na politykę, to ma prawo mieć taką opinię i ją propagować !

  A na NE najwięcej jest tego rodzaju sytuacji, więc nie wiem, w czym problem ? Dlaczego NE miałby być odbierany jako "antysemicki" ???

  Na całym świecie każdy może krytykować Żydów, tylko nie w Polsce ?

  Mamy się bać własnego cienia ?

  Mamy przepraszać, że żyjemy ?

  Mamy skorzystać z okazji, żeby siedzieć cicho ?

  NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Ultima Thule 12:12:03
  Szanowny Panie,
  teraz już lepiej :-)

  Przecież nie zabraniam krytyki: jeżeli jakaś Osoba czyni rzeczy niegodne, to należy Ją publicznie napiętnować. Jeżeli i druga Osoba czyni zło, to należy o tym pisać: np. Z.W. i A.H. ukradli pieniądze państwowe.

  a nie wypisywać: wszystkiemu winni są Żydzi!
  zwłaszcza, że to już nie Żydzi, tylko komuchy

  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 12:15:26
  Czy możemy pisać, że większość funkcjonariuszy UB to byli Żydzi ?

  A czy możemy wspominać o żydowskim pochodzeniu osób wpływowych w świecie polityki, kultury, nauki ?

  Czy możemy pisać, że według nas oni nie działają jako NIEPOWIĄZANE JEDNOSTKI, tylko że stosują przy podejmowanych decyzjach kryterium RASOWE ?

  Czy możemy pisać, że w kulturze żydowskiej pojęcie obiektywnej historii NIE ISTNIEJE ?! (oni mają zupełnie inne podejście do badań historycznych, niż klasyczna nauka o historii w kulturze chrześcijańskiej)

  Czy możemy pisać o tym, jak się edukuje młodzież żydowską w nienawiści do Polaków ? (czy słyszałeś o tym, jak oni się zachowują na wycieczkach w Krakowie? Pracownicy krakowskich hoteli mogliby coś o tym opowiedzieć).

  Czy mamy prawo głosować w wyborach na osoby NIE BĘDĄCE Żydami ?

  To są TYLKO PYTANIA ...

  Zwykłe, proste pytania, na które można odpowiedzieć: TAK lub NIE ...
 • Z całym szacunkiem do autora i jego tekstów, ale
  dopiero z dalszych odpowiedzi na komentarze można z grubsza wywnioskować, że nie chodzi tu o odwieczny "...i diabłu ogarek". Bo główny tekst można by streścić raczej w jednym zdaniu: "nie ruszać żydowskich uwarunkowań spraw wszelakich, bo pecunia non olet."
 • @Ultima Thule 12:22:47
  Szanowny Panie,
  na wszystkie postawione pytania odpowiadam zbiorczym: TAK.

  Konserwatysta jest przeciwny wszelkim formom dyskryminacji jednych Osób przez drugie.
  Powyższe dotyczy także stosunków Polsko-Żydowskich, których zaognianie leży na sercu wrogom Rzeczypospolitej i Cywilizacji Łacińskiej.

  Niepokoi jednak Myśl konserwatywną ewidentne mylenie pojęć, z którego chętnie korzystają owi wrogowie.

  Ci wszyscy UBowcy i ich dzisiejsi "godni" następcy, to już nie byli Żydzi, tylko ideologiczny, wynarodowiony pomiot odłamu Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji, zwanego Bundem, zrzeszające Osoby o byłym, etnicznym pochodzeniu żydowskim.

  II RP walczyła z Bundem, a wspierała Syjonistów, którzy chcieli wyemigrować do Palestyny. Myśl konserwatywna kontynuuje tą myśl polityczną i wspiera emigrację Żydów do Izraela, przeciwstawiając się - jednocześnie - okupacji Polski przez Bundowców. Pisałem o tym szerzej w Moich szkicach.

  Przecież To są całkiem jasne sprawy... a może jednak za trudne?
  :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS

  PS. Nowy Ekran miał być forum "ucierania" poglądów, a stał się - obecnie - tubą propagandową narodowych-komunistów i wszelkiej maści Żydożerców - nic więc dziwnego, że "Owe Żydy" doprowadzą nE do upadku... Przed czym, daremnie, ostrzegam, "na puszczy wołając" :-(
  zbierając przy tym wszelkie, "narodowe" epitety...
 • @nikolov 12:26:34
  Szanowny Panie,
  z Pańską przenikliwością prorokuje Panu karierę w rozwiązywaniu zagadek Kabały :-)
  http://www.kabbalah.info/pl/what-is-kabbalah/kaba%C5%82a
  :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • Pańska propozycja gorsza od śmierci NE
  Utrzymanie NE poprzez znalezienie jednego zagranicznego sponsora jest gorsza od śmierci NE.
  Utrzymać NE przy życiu oraz jego rozwój zapewnić mogą tylko piszący i czytelnicy, więc tylko stąd pochodzące środki mogą pozwolić istnieć wolnej myśli politycznej wolnych ludzi.
 • @henryk 12:44:02
  Szanowny Panie,
  dokonał Pan nadinterpretacji Mojego tekstu:

  proszę pokazać np odpowiednim cytatem, gdzie proponuję "znalezienie jednego zagranicznego sponsora", co jest "gorsze od śmierci NE"

  ???
 • Tylko 6 Osób chce upadku Nowego Ekranu?
  proszę, dalej i śmiało stawiać 1* na znak poparcia upadku Nowego Ekranu


  http://istotyzywe.pl/wp-content/uploads/2011/09/kasztanowaty.jpg
 • @Marek Stefan Szmidt 12:48:15
  "Żadna firma powiązana z „kapitałem międzynarodowym” nie ośmieli się zainwestować złamanego grosza w działalność Portalu o „profilu antysemickim”."

  Cały Pański tekst sprowadza się do tego, aby szukać inwestora z "poważnym" kapitałem, najlepiej zagranicznym lub międzynarodowym, a znalezienie jest właśnie gorsze od śmierci (likwidacji) NE.

  Jeżeli NE ma spełnić ważną rolę dla Polski i Polaków to jedynymi utrzymującymi NE powinni być czytelnicy i piszący jako zainteresowani w istnieniu i rozwoju NE. I to jest tak oczywiste, że nie potrzeba żadnych tego uzasadnień.
 • @henryk 13:15:47
  Szanowny Panie,
  sformułowanie przez Pana przytoczone, to nie jest żądanie ani wytyczna, więc powtarzam opinie o Pańskiej nadinterpretacji.

  Jednocześnie i autorytarnie narzuca Pan swoją koncepcje:

  "Jeżeli NE ma spełnić ważną rolę dla Polski i Polaków to jedynymi utrzymującymi NE powinni być czytelnicy i piszący jako zainteresowani w istnieniu i rozwoju NE. I to jest tak oczywiste, że nie potrzeba żadnych tego uzasadnień."

  tak to własnie, "ma się" z wolnością wypowiedzi i prawem do Opinii :-)

  pomimo tego
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 13:25:20
  Zapomniał Pan tylko o tym, że moja interpretacja, w więc wyciągnięcie wniosków z Pańskiego tekstu należy do mnie, a nie do Pana. I jak cyt: "ma się" z wolnością wypowiedzi i prawem do Opinii :-"

  Nikomu też nie narzucam swojej koncepcji, ponieważ nie mam siły sprawczej jej narzucenia, wyraziłem tylko swoje zdanie.

  również pozdrawiam serdecznie
  h
 • @henryk 13:33:35
  Szanowny Panie,
  jest Mi bardzo miło, że uznaje Pan siłę sprawczą Mojej Osoby :-)

  Nie będę też wypominał Panu, że Swoją opinię/interpretację wyraził Pan w formie zarzutu :-)

  Proszę tylko o poszanowanie wolności wypowiedzi innych Osób.
  :-)
  pozdrawiam Pana serdecznie
  i bez urazy
  MStS
 • Szanowny autorze.
  Racz mnie oświecić co to takiego jest "antysemityzm? Bo za nic nie rozumiem tego pojęcia . Jest to pojęcie tak idiotyczne , że jego etiologii i źródłosłowia nie da się logicznie wytłumaczyć. Kto zatem jest "antysemitą" ? Bo nie rozumiem. Ktoś kto nie toleruje w swojej przestrzeni "kleksów" ?
  A może wzmiankowani "kleksowie" unicestwiający Arabów na własnym terytorium ? Kto tu jest w takim razie "antysemitą" ? Nie dostrzega Pan idiotyczności takiego sformułowania ?
 • Doprawdy ...
  ... trudno odtworzyć rozumowanie, które doprowadziło do skojarzenia kłopotów NE z „profilem antysemickim”!

  Jeśli prawdą jest, że ów antysemityzm jest w Polsce taki powszechny, to popularność NE powinna gwałtownie wzrosnąć!

  Dlaczego "te stare trolle" i moczarowcy, którzy tak gwałtownie Pana atakują przy dowolnej okazji, często bez związku z opublikowanym tekstem teraz milczą jak zaklęci? Przecież ten tekst jest atakiem na nich!

  Pozdrawiam
 • @ijot 14:08:23
  Szanowny Panie,
  liczba 1* do podpis WSIowych trepów, którzy chcą pozostać anonimowi. Ale nie dla Mnie :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 13:49:48
  kręci Pan strasznie,
  Pan wyraził swoje zdanie na temat finansowania, a ja wyciągnąłem swoje wnioski z Pana stanowiska i wyraziłem swoje zdanie do Pańskiego zdania. Więc w czym problem?
  Czyżby konkretne, a odmienne stanowisko od Pańskiego nie było poszanowaniem Pańskiej wolności wypowiedzi?

  Co do meritum dodam jeszcze, że im bardziej NE stawałby się opiniotwórczy i np. sformułował POLITYCZNO-GOSPODARCZY PROGRAM NARODOWY to tym łatwiej będzie znaleźć dużego inwestora, ot chociażby Michnika i spółkę lub jakieś Verlagsgruppe Passau GmbH.
  I to też z oczywistych względów, których wyjaśnianie ze względu na oczywistość jest zbędne.
 • @w.red 14:01:34
  Szanowny Panie,
  po Światło to nie do Konserwatysty... :-)

  Bardzo chciałbym natomiast, poznać Pańskie uprawnienia do wtrącania się w sprawy wewnętrzne innych państw.
  Posiada Pan jakąś "legitymację" prawną ku temu?
  ONZ, Bilderberg, MFW? (Akurat tych trzech Konserwatysta nie uznaje za legalne, ale niech Panu będzie....)
  :-)
  pozdrawiam oświatowo
  MStS
 • @henryk 14:24:15
  Szanowny Panie,
  masło maślane
  :-)
  pozdrawiam nie zrażony
  MStS
  PS. to Pan nie lubi Michnika? A za co: że Żyd, czy może za anty-Polską działalność?
  ciekawy jestem... :-)
 • @Marek Stefan Szmidt 14:31:29
  Nie! Ja kocham Michnika, ja kocham Żydów, ja kocham Niemców, ja kocham też Rosjan, Chińczyków, Irakijczyków, Pelestyńczyków, Afgańczyków, Watykańczyków, a nawet Marsjan, ale nie chcę aby to Oni formułowali i kontrolowali politykę w Polsce.

  pozdrawiam serdecznie
  h

  ps. to wreszcie jak jest Pańskim zdaniem z tym finansowaniem NE, jak nie przyjdzie jakiś większy międzynarodowy inwestor, to dobije to finansowo NE czy nie?
 • @Marek Stefan Szmidt 14:23:39
  O ile dobrze zliczyłem, komentarze podpisane są ośmioma różnymi nickami.

  Jak to się stało, że ocen jest dziewięć?

  Pozdrawiam
 • @ijot 14:55:42
  Szanowny Panie,
  dla Konserwatysty wierzącego w Opatrzność B*ską nie jest to ważne :-)
  pozdrawiam serdecznie
  MStS
  PS. około 4 ocen pojawiło się przed pierwszym komentarzem :-)
 • @henryk 14:49:54
  Szanowny Panie,
  z ogromną satysfakcją dowiaduję się, iż myśli Pan konserwatywnie :-)

  Zaś co do sposobu finansowania nE, to nie zabieram głosu, gdyż nie jestem Udziałowcem. Natomiast życzę i Blogerom i Właścicielom, a także Redakcji, aby powiodły się próby utrzymania tego Portalu.

  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Ranger 15:29:30
  Szanowny Panie
  dałem 5* za trafne porównanie do Republiki Socjalnej, co "kroją" dla Polski pseudo-narodowcy
  pozdrawiam serdecznie
  i międzyideologicznie
  :-)
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 15:05:13
  Życzysz Pan blogerom i właścicielom portalu aby utrzymali się na rynku i byli poprawni politycznie tzn czcili żydów a opluwali Polaków tak jak na tych innych poprawnych politycznie .
  Dziękuję, takie życzenia nie są potrzebne Polsce.
  Polsce potrzebna jest prawda nawet ta nie wygodna narodowi wybranemu
 • @Bania 20:17:57
  @MStS jest na bakier z poprawnością polityczną :-))

  politycznie niepoprawnym jest pisać w GazWyb negatywnie o Żydach, a na NE negatywnie o żydofobach.

  Tymczasem obserwowana tutaj przeze mnie żydofobia jest zjawiskiem bardzo szkodliwym. Nie dlatego jak pisze Autor, że nie zainwestuje tu żaden zagraniczny inwestor (tego chyba akurat nie chciałaby zdecydowana większość społeczności NE) ale dlatego, że przypina portalowi łatkę oszołomstwa a przede wszystkim uodparnia czytelnika na prawdziwe zagrożenia, które mogą nas dotknąć także ze strony Żydów.
 • @Bania 20:17:57
  Szanowna/ny Panie/Pani
  na szczęście o tym, co potrzebne jest Polsce, czy też nE, nie decydują takie Osoby jak Pan/Pani, dokonujące złośliwej nadinterpretacji.
  a zawsze pisałem, żeby się uczyć czytać!
  wielce rozbawiony Pana/Pani nadęciem
  :-)
  MStS
 • @prawi co wiec 20:29:07
  Szanowny Panie,
  Pan posiada prawo do prawienia co wie, ale sugerował bym uzupełnienie owej "wiedzy"
  :-)
  pozdrawiam równie ubawiony pokrętną retoryką
  MStS
 • @prawi co wiec 20:29:07
  Moim zdaniem jest dobrze że pisze się o żydach bo jesteśmy czujni aby w nowo tworzące sie struktury nie weszli przebierańcy "patriotyczni" którzy gdy będzie im to wygodne będą reprezentować odpowiednią poprawność polityczną. Czyż nie wystarczająco naród Polski wycierpiał od nich. Tam gdzie są żydzi tam rozwija się antysemityzm bo chyba nie wyobrażasz sobie że Palestyńczyk ich będzie kochał. W USA jest podobnie, wiem bo tam mieszkałem wiele lat a nasza propaganda nie informuje o wszystkich wydarzeniach jak chociażby rozruchy anty żydowskie w NY na Wiliamzburgu
 • Zajmij się Pan może garami
  i wstydu oszczędź. W dzisiejszej kulturze politycznej wypowiedzenie słowa żyd już jest antysemityzmem. To najbardziej rasistowska nacja na świecie, której wiara oparta na talmudzie nie pozwoli nigdy być lojalnym wobec kraju w którym mieszka. Działalność dzisiejszych polskich polityków z których większość ma żydowskie pochodzenie jest tego najlepszym przykładem. Obnoszenie się z poprawnością polityczną wobec najbardziej rasistowskiej nacji na świecie, jest zakręcaniem sobie postronka na szyi. Trzeba działalność tej społeczności obnażać, a nie bez przerwy podkulać ogon pod siebie. My w naszym kraju mamy bać się krytycznie wypowiadać o poniewierającym nas plemieniu. A dlaczegóż to było tyle pogromów żydów w dziejach świata? Zapewne ich lojalność wobec krajów udzielających im gościny była tego przyczyną. Ja przynajmniej nie sprzedam się za żydowskie srebrniki, a Pan rób se co chcesz. Jako człowiekowi na rencie potrzebna jest Panu każda złotówka.
 • @zadziwiony 21:24:19
  Szanowny Panie,
  a co Pan może wiedzieć o Moich potrzebach finansowych?
  a może jest Pan łasy na Moje kalectwo?
  chętnie odstąpię
  tanio
  :-)
  MStS
 • OUCH, signore Szmidt. You ought to lie some more.
  http://www.politifake.org/image/political/1209/romney-shoots-self-foot-over-libya-romney-libya-funny-shoot-politics-1347473375.jpg
 • @demaskator1 22:09:13
  Kochana p.e.1984, a jednak podkuliłaś ogon i usunęłaś fokę z Bnai z Mojego bloga
  :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  kochana jesteś i zasłużyłaś na buziaczki

  http://www.emilierichards.com/blog/Pig%20sticking%20out%20his%20tongue.jpg

  ale wpierw się obetrzyj...
  :-)))))))))))))))))))))))))))
 • @demaskator1 22:09:13
  PS. sama karykatura jest - jak to się u nas w Polsce mówi - przednia
  gratuluje estetycznego wyboru
  i pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @Marek Stefan Szmidt 12:15:26
  "...nie wypisywać: wszystkiemu winni są Żydzi!
  zwłaszcza, że to już nie Żydzi, tylko komuchy"

  podobne zadanie , tylko inaczej zakończone, wypowiedział nijaki S.Weiss były ambasador Izraela w Polsce, jak mu przypomniano żydowskich oprawców i morderców z UB, tylko czemu zapomniał, że nie zostali oni wyklęci z szeregów braci żydowskiej, ale za domniemaną zbrodnię w Jedwabnem, obwinia się cały naród polski, bez wyjątku, i nie podaje się poszczególnych nazwisk, ale naród Polacy !
  To co pan napisał jest fałszywe i zalatuje krecią robotą, szczególnie przy domniemaniu zachodnich inwestycji, co jest szczególnie niebezpieczne, czuć to na S24, tu powinien być pozyskany tylko i wyłącznie kapitał polski, by żaden koszerny inwestor nie wprowadzał cenzury ale szczególnie określonej poprawności, kosztem prawdy, co odczuwamy w TVN, Polsacie, SS .... Prawdą jest, że Żydzi nigdy nie byli Polakom przychylni, poza małymi wyjątkami, którymi ci pierwsi skutecznie zwalczali niszcząc, np prof. Finkelstein z USA. Ci stosują wszelki metody kłamstw i oszczerstw, które zostały zapowiedziane, jak nie dostaną wyssanych z palca 65 mld dol. Polacy mają prawo stosować te same metody co oni, bo na tym polega ich podstęp, odwołując się do katolickiego nauczania, przebaczania, miłosierdzia, nadstawiania drugiego policzka, w zamian nic nie dając, tylko żądając !

  Jedyną drogą porozumienia jest tylko i wyłącznie rozliczenie okresu od 39 do dnia obecnego, szczególnie ten po 45, a tak się nie dzieje, bo mają za duże wpływy we władzach, uniemożliwiać skutecznie ujawnienie prawdy o nich i ich zbrodniach na nardzie polskim, a tylko prawda może nas wyzwolić o wszelkich fobii i zakłamań, nie dopuszczając do obiegu takich oszczerców żydowskich jak Gross i nie tylko.
  powiem szczerze, rozbawił mnie pan tym swoim apelem i wnioskami
 • @Marek Stefan Szmidt 12:15:26
  jeszcze szczegół. pan w swoim tekscie nie nadmienił, że chodzi o wyeliminowanie obraźliwych wpisów nt żydów, a ogólnie o pisaniu o Żydach, a to różnica. Czy pan się nie obawia, że zostanie okrzyknięty antysemitą, pisząc w NE ?????
 • @Marek Stefan Szmidt 21:45:45
  może przesadziłem z formą wypowiedzi, ale była bardzo impulsywna po Pana artykule, nawołującym do chowania głowy w piasek przed nacją wrogo działającą wobec narodu polskiego od lat.
  Jeśli poczuł się Pan urażony, to przepraszam.
 • @zadziwiony 08:01:49
  Szanowny Panie,
  nie poczułem się urażony, ale doceniam Pańską delikatność w sprostowaniu :-)

  Rozumiem też troskę, jaka okazał Pan Swoim pierwszym wpisem.

  Wydaje Mi się, że Moje sugestie aby nie "lać wody na młyn" przedsiębiorstwu holocaust i nie czynić z antysemityzmu naczelnej "myśli politycznej" Polaków, nie trafiają na podatny rozsądkowi grunt.

  No cóż. Nie jestem ani właścicielem, ani udziałowcem nE...

  Osobiście, chętnie bym odkupił ten "brand", ale poprowadził trochę inaczej.

  pozdrawiam serdecznie
  MStS
 • @FanDaVinci 01:57:13
  Szanowny Panie,
  jak raczy Pan powrócić do Polski to Panu odpowiem.
  Na razie rozśmieszyły Mnie te - bohaterskie - pokrzykiwania z zagranicy.
  Jak dziś widok na Karmel?
  :-)
 • @Marek Stefan Szmidt 10:39:59
  nie dziwi mnie, że to Pana śmieszy, tego się spodziewałem, jest mała różnica, pana to śmieszy, a inni biorą to na poważnie i nie chcą by tylko ulice ich były. Po Pana tekście można odnieść wrażenie, że pełni Pan tu rolę konia trojańskiego.
 • @FanDaVinci 11:09:13
  Szanowny Panie,
  rozpocznijmy od tego, że to Pana śmieszył Mój tekst i spokojna argumentacja.
  Oświadczam, że posiada Pan - dla Konserwatysty - prawo do posiadania własnych wyobrażeń o rzeczywistości, nawet jeżeli są to wrażenia o potędze Mrówki jadącej na Słoniu, tratującym wszystko wokół.

  Konserwatysta domaga się jedynie poszanowania Jego prawa do wyrażania Jego opinii.

  A Pan zaraz z koniem trojańskim, agenturą, etc., czyli Zero wolności wypowiedzi... To Ja takiego państwa po prostu nie chcę...

  Z tego braku tolerancji i zrozumienia wnoszę, iż obca jest Panu etyka Cywilizacji Łacińskiej i Jej Katolicka Nauka Społeczna. No i - oczywiście - wiara w B*ga...

  Także dziękuję za epitety, którymi Mnie Pan obdarował tak hojnie oraz za zrozumienie, które Mi Pan okazuje i ... wybaczam Panu jako Bliźniemu Mojemu...
 • @Marek Stefan Szmidt 11:32:09
  super odpowiedź !!!
 • @Marek Stefan Szmidt 14:28:24
  Po "światło" można iść do każdego bo to nie hańbi ani ujmy nie przynosi. Czego o zaniechaniu w przypadku możliwości skorzystania z wiedzy powiedzieć się nie da.
  A "legitymację" mam taką samą jak i inni , którzy nie aprobują kiedy kogoś się bije, okrada i oszukuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31